'
Читаєте зараз
В Бразилії тестують на людях вакцину від кокаїнової залежності

В Бразилії тестують на людях вакцину від кокаїнової залежності

Yevheniia Kostina

Бразильські вчені оголосили про розробку нового інноваційного методу лікування залежності від наркотику та його потужного похідного засобу: вакцини. Країна є другою за величиною споживачкою кокаїну в світі після США, пише Yahoo News.

Випробувана вакцина Calixcoca показала багатообіцяючі результати під час випробувань на тваринах. Вона викликає імунну відповідь, яка блокує кокаїн і крек від потрапляння в мозок, що, як сподіваються дослідники, допоможе користувачам розірвати коло залежності. Простіше кажучи, наркомани більше не будуть кайфувати від наркотику.

«Немає жодного спеціального зареєстрованого лікування залежностей від кокаїну та креку. Зараз ми використовуємо комбінацію психологічного консультування, соціальної допомоги та реабілітації, коли це необхідно. Сподіваємося, що лікування буде схвалено регуляторними органами», — сказав психіатр Фредеріко Гарсія, координатор групи, яка розробила лікування у Федеральному університеті Мінас-Жерайс.

Вакцина працює, спонукаючи імунну систему пацієнтів виробляти антитіла, які зв’язуються з молекулами кокаїну в крові, роблячи їх занадто великими, щоб пройти до мезолімбічної системи мозку, або центру винагороди, де препарат зазвичай стимулює високий рівень задоволення, що викликає задоволення (дофамін).

Зараз вакцина переходить до завершальної стадії випробувань: тестування на людях. Вона виготовляється з хімічних сполук, розроблених у лабораторії, а не з біологічних інгредієнтів, що означає, що її виробництво буде дешевшим і її не потрібно буде зберігати при низьких температурах.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій