Читаєте зараз
В Британії знайшли унікальне кладовище, якому близько 1 500 років

В Британії знайшли унікальне кладовище, якому близько 1 500 років

Ilona Kivva
Автор:

Археологи знайшли в Уельсі рідкісне кладовище, яке датується шостим або сьомим століттям нашої ери. Вважається, що там близько 70 могил, але поки розкопано лише четверту частину. Незвичними є пози деяких скелетів, а також артефакти, знайдені з ними, пише BBC.

«У нас є деякі зуби, які дуже потерті, дивним чином це може вказувати на використання зубів як інструментів. Можливо, для текстильної роботи, роботи зі шкірою чи вишивання кошиків — вони щось тягнуть крізь передні зуби», — розповіла остеоархеолог з Університету Редінга Саммер Кортс.

Деякі трупи лежать на спині, що є нормальним для того періоду. Однак інші лежать на боці, а деякі поховані з підтягнутими до грудей колінами. Археологи не впевнені, що це означає. 

З предметів знайдено уламки посуду та кубків, скошених і спалених тваринних кісток. Один предмет — крихітний різьблений кілочок, який, можливо, використовувався як маркер для зарахування очок у якійсь грі.

«Ми схильні думати про кладовища як про замкнуті місця, куди ми насправді не ходимо, але вони, ймовірно, займали центральне місце в житті в минулому. І це не просто місце для поховання людей, це місце, де спільноти збираються разом: вони ховають своїх померлих, але вони також здійснюють інші форми діяльності та соціальні практики, включаючи їжу та пиття та бенкети», — каже фахівець з археології раннього середньовіччя з Університету Кардіффа доктор Енді Сімен. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій