'
Читаєте зараз
В «Дії» оновили верифікацію для COVID-сертифікатів. Як користуватися

В «Дії» оновили верифікацію для COVID-сертифікатів. Як користуватися

Markiian Oliiarnyk
  • Для підтвердження сертифікату про вакцинацію в «Дії» більше не потрібен цифровий підпис.
  • Цифровий COVID-сертифікат дозволяє українцям подорожувати у 45 країн світу.
  • У застосунок «Дія» можна додати дитячий COVID-сертифікат.

На початку листопада 2021 року на Єдиному порталі державних послуг «Дія» оновили умови реєстрації цифрових сертифікатів про вакцинацію від COVID-19. Так, наприклад, тепер не потрібен цифровий підпис і хитання головою, а також з’явилася можливість згенерувати дитячий COVID-сертифікат.

Заборона розповідає про оновлення системи «Дія» та пояснює, як користуватися новими фішками.


COVID-сертифікат без електронного підпису

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров повідомив, що тепер для генерації цифрового сертифіката про щеплення від коронавірусної хвороби в застосунку «Дія» не потрібно використовувати цифровий підпис.

«Як було раніше: у застосунку потрібно було підписувати запит на сертифікат Дія.Підписом (технологія фото ID, підписувати обличчям). На порталі використовували електронний ключ (файловий/хмарний носій). Як тепер: ви заходите в застосунок чи портал, натискаєте Отримати сертифікат, і все», — написав він у Facebook.

Нова інструкція з отримання COVID-сертифіката у мобільному застосунку «Дія». Відео: Офіційний канал сервісу «Дія» в YouTube

Щоб нововведення запрацювали потрібно оновити мобільний застосунок «Дія»  до останньої версії в AppStore або Google Play. Версія 3.0.18 для iOS, а для Android — до версії 3.0.14.

Читати більше новин в Telegram

Е-сертифікат про вакцинацію в Україні: де приймають

Отримати цифровий COVID-сертифікат відповідно до вимог Євросоюзу можна або в мобільному застосунку «Дія», або на порталі diia.gov.ua. Перший заступник міністра цифрової трансформації України Олексій Вискуб зазначив, що Україна однією з перших приєдналася до цифрової мережі документів про вакцинацію від COVID-19. В мережі наразі вже 45 країн, серед яких 18 не є членами Євросоюзу: Туреччина, Ізраїль Марокко та інші. Наприклад, нещодавно до мережі доєдналися Великобританія та Вірменія.

«Цифрові COVID-сертифікати дають можливість українцям відвідувати ці 45 країн, але треба зважати, що початок дії сертифікату — 14 днів після вакцинації. Також треба зважати, щеплення саме якою вакциною в окремій країні валідують», — зауважив Олексій Вискуб.

Актуальну інформацію про візи, дозволи та обмеження в умовах пандемії COVID-19 в різних країнах можна знайти на інтерактивній онлайн-мапі світу, створеній міністерством закордонних справ України — tripadvisor.mfa.gov.ua.

Як отримати дитячий СOVID-сертифікат

Сертифікат про вакцинацію від коронавірусу дітей віком від 12 років, які зробили перше або обидва щеплення, можуть отримати їхні батьки. Для генерування дитячого цифрового сертифіката в «Дії» слід додати свідоцтво про народження дитини, після чого у меню «Послуги» вибрати «COVID-сертифікати».

Діти віком від 14 років можуть самі згенерувати свій сертифікат. Для авторизації в «Дії» достатньо ID-картки чи закордонного біометричного паспорта.

Інструкція з отримання дитячого COVID-сертифіката у мобільному застосунку «Дія». Відео: Офіційний канал сервісу «Дія» в YouTube

Також через портал diia.gov.ua можна роздрукувати свій документ про вакцинацію від коронавірусної хвороби. Для цього потрібно зайти в розділ «Послуги» і обрати «Отримати COVID-сертифікат». Коли документ буде готовий, сповіщення прийде на електронну пошту. Після цього документ для друку буде доступний в особистому кабінеті на порталі «Дія», у розділі «Послуги» — «Замовлені документи».

Інструкція з друкування COVID-сертифіката за допомогою порталу «Дія». Відео: Офіційний канал сервісу «Дія» в YouTube

Раніше Заборона пояснювала, хто в Україні може офіційно не робити щеплення від COVID-19 та як отримати довідку про протипоказання.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій