'
Читаєте зараз
В Еквадорі повстання мафії: що до цього призвело

В Еквадорі повстання мафії: що до цього призвело

Daniil Tsarevskyi
  • В країні з вʼязниці втік впливовий ватажок мафіозної групи Los Choneros. Невдовзі після цього почалися масштабні заворушення.
  • Більшу частину комплексу Регіональної вʼязниці в Гуякіле, де сидів Фіто, фактично контролювала банда.
  • Президент країни Даніель Нобоа оголосив спеціальну операцію по ліквідації злочинних формувань. 22 банди прирівняли до терористів.

Адольфо Масіас Вільямар — один із найвпливовіших бандитів Еквадору. Після його втечі президент оголосив в країні надзвичайний стан, щоб військові могли взяти під контроль вʼязниці. Однак після введення особливого режиму бандити активізувались як на вулицях, так і в тюрмах. В результаті втекти вдалось ще одному впливовому мафіозі.

Заборона розповідає про масштабні заворушення в Еквадорі.

Зникнення Фіто: чому спричинило заворушення

Адольфо Масіас Вільямар (Фіто) сидів у вʼязниці майже 12 років. Ватажка одного з найпотужніших мафіозних угрупувань в Еквадорі Los Choneros тільки в серпні 2023 року перевели в La Roca. Ця частина регіональної вʼязниці в Гуякіле вважалась більш надійною через меншу кількість увʼязнених. До переведення залучили тисячі солдатів, пише BBC.

При цьому у серпні, за два місяці до виборів, помер один із кандидатів у президенти Еквадору — колишній журналіст і борець із мафією Фернандо Ваільявісенсіо. У злочині підозрюють саме банду Los Choneros.

Відсутність Фіто в камері правоохоронці помітили 7 січня 2024 року. Попри те, що крило, де перебував мафіозі, мали охороняти особливо ретельно, поліція нічого не знайшла. Існує імовірність, що Масіас переховується на території вʼязниці.

Читати більше новин в Telegram

Варто зазначити, що він уже втікав з-під ув’язнення. Чоловік разом з 17 злочинцями вибрався з La Roca у 2013 році та переправився через річку. Через 4 місяці його разом з братом зловили у будинку їхньої матері.

Захоплення TC Television: надзвичайний стан в Еквадорі

Більшу частину комплексу Регіональної вʼязниці в Гуякіле, де сидів Фіто, фактично контролювала Los Choneros. Після зникнення злочинця президент Еквадору Даніель Нобоа оголосив 60-денний надзвичайний стан. Це мало допомогти взяти під прямий контроль військовими заклади обмеження свободи, пише Asociated Press.

У відповідь на це еквадорська мафія вийшла зі зброєю на вулиці. З 8 січня їм вдалося взяти в заручники щонайменше сімох працівників поліції, деяких навіть у столиці Кіто. У місті Куенка саморобна бомба вразила військову вантажівку. Вибухи лунали одразу в кількох провінціях Еквадору, а в кількох містах бандити палили машини. В результаті дій бандитів загинуло щонайменше 10 людей.

Однак і це не все — люди в масках 9 січня увірвалися у студію телеканалу TC в місті Гуякіль (місто де був увʼязнений Фіто) під час прямого ефіру. Вони наказали людям лягти на підлогу, а за кадром почулися крики та постріли. За кілька годин, після того, як перервалась трансляція, злочинці покинули будівлю. Невдовзі поліція повідомила, що затримала усіх порушників. З ними була вогнепальна зброя, дві гранати та вибухівка. Усі працівники каналу залишились живими.

Вʼязниці також відреагували на оголошення надзвичайного стану: заворушення почались у тюрмах шести з 24 провінцій Еквадору. В деяких випадках бунтівники брали в заручники наглядачів. З однієї вʼязниці в Андах 9 січня втекли 32 в’язні, серед яких був лідер мафіозного угрупування Los Lobos Фабрісіо Колон Піко. Його затримали тільки 5 січня, звинувачуючи в підготовці вбивства генерального прокурора країни. Правоохоронним органом вдалось піймати тільки 20 втікачів.

Після нападу на телеканал, президент Нобоа постановив початок військової операції з ліквідації угруповань Los Choneros, Lobos, Tiguerones and Aguilas, при цьому дотримуючись прав людини. 22 банди тепер ідентифікуються як терористичні організації.

Проблеми Еквадору викликали реакцію у сусіднього Перу. Президент країни Діна Болуарте наказала міністрам внутрішніх справ та оборони відправитись до прикордонного міста Тумбес, щоб керувати звідти безпековими заходами.

«Наша солідарність з братньою країною Еквадор перед обличчям подій, з якими вона стикається. Поліція Перу подвоює заходи безпеки на прикордонній території із сусідньою країною. На всьому північному кордоні Перу буде оголошено надзвичайний стан», — заявив голова Ради міністрів Еквадору Альберто Отарола.

Раніше Заборона розповідала про мобілізацію військових в Бразилії. Президент Лула да Сілва прийняв рішення посилити захист аеропортів та кордонів, через активність організованої злочинності.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій