'
Читаєте зараз
В Гаазі зареєстрували позов через сексуальне насильство під час війни на Донбасі

В Гаазі зареєстрували позов через сексуальне насильство під час війни на Донбасі

Сергій Сурепін

Представники Східноукраїнського центру громадських ініціатив (СЦГІ), що входить до коаліції правозахисних організацій «Справедливість заради миру на Донбасі» і FDIH (Міжнародна федерація прав людини), передали до офісу прокурора Міжнародного кримінального суду подання про сексуальне насильство під час збройного конфлікту на сході України. Про це повідомляють видання «УНІАН» та «РБК-Україна».

«До нас звернулися колеги з Міжнародної федерації прав людини, які власне запропонували це [звіт організації «Війна без правил» щодо сексуального насильства на Донбасі на основі зібраних свідчень протягом понад 3,5 років] оформити в такий формальний юридичний документ. Ось він в мене в руках. Це – понад 100 сторінок тексту, який ми 25 вересня передали в офіс прокурора Міжнародного кримінального суду і в рамках офіційної процедури», – заявив під час прес-конференції голова ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» Володимир Щербаченко.

Як зазначила дослідниця ГО «Східноукраїнський центр громадських ініціатив» Наталія Гриценко, у подання ввійшло 116 свідчень потерпілих. У них повідомляється про такі злочини, як, зокрема, про спроби та погрози зґвалтування, примусове оголення, примусову проституцію, утримання чоловіків та жінок в одних камерах. За її словами, злочини вчиняли переважно лідери незаконних збройних формувань або персонал у місцях несвободи: «58 з цих свідчень містили згадки гендерно обумовленого насильства і сексуального насильства. Й інші 58 були важливими в контексті того, щоб розуміти, що саме відбувалося в незаконних місцях несвободи для того, щоб встановити відповідальність за вчинення злочинів осіб, і свідчення, які були важливими просто в загальному контексті».

«Серед них місця, де насильство мало системний характер: колишнє приміщення СБУ в Донецьку, приміщення колишнього відділення Нової Пошти №22 в Донецьку, військова база в районі «Мотель» у Донецьку, УБОЗ в Горлівці, гаражі біля магазину «Кохана» в Луганську, приміщення гуртожитків університету імені Даля, колишнє приміщення Жовтневої районної адміністрації в Луганську», – додала Гриценко.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій