Читаєте зараз
В Індії скасували ув’язнення за секс із заміжньою жінкою. Раніше можна було сісти на 5 років

В Індії скасували ув’язнення за секс із заміжньою жінкою. Раніше можна було сісти на 5 років

Сергій Сурепін

Верховний суд Індії скасував кримінальну відповідальність за секс із заміжньою жінкою. Усі судді заявили, що закон про подружню зраду є архаїчним та неконституційним. Про це повідомляє BBC News.

«Давні уявлення про те, що чоловік – це злочинець, а жінка – його жертва, більше не служать добру», – заявив суддя Рогінтон Наріман. Раніше чоловікові за секс із заміжньою жінкою загрожувало до 5 років в’язниці – покарання передбачалося лише для чоловіка, який вважався спокусником. Також закон забороняв жінкам подавати позови проти власного чоловіка і звинувачувати його в зраді.

Читайте також: Названо найнебезпечнішу країну для жінок

Цей закон часто використовували чоловіки, які хотіли зіпсувати репутацію своїх дружин під час розлучення або в спорах про сплату аліментів. Чоловіки часто подавали в суд на невинних людей, звинувачуючи їх у сексуальних відносинах зі своїми дружинами.

Нагадаємо, що подружня зрада заборонена шаріатом, тому вона є кримінальним злочином в Ірані, Саудівській Аравії, Пакистані та Сомалі. На Тайвані за подружню зраду можна отримати до 1 року позбавлення волі. Також подружня зрада є незаконною в 21 американському штаті, наприклад, у Нью-Йорку.

Читати більше новин в Telegram

Читайте також: В Індії скасували покарання на 10 років за гомосексуальний секс

Також 6 вересня Верховний суд Індії скасував закон про кримінальне переслідування за гомосексуальні контакти. За словами суддів, кримінальне переслідування за сексуальні контакти ірраціональне, деспотичне і явно неконституційне. Закон був прийнятий у 1860 році. У 2009 році суд Делі призупинив його, однак через 4 роки Верховний суд країни повернув йому силу. Рішення пояснили тим, що норма нечасто використовується й не порушує прав представників ЛГБТ.

 

Читайте також:

Названо найнебезпечнішу країну для жінок

В Індії скасували покарання на 10 років за гомосексуальний секс

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій