Читаєте зараз
В Індії можуть дозволити підлітковий секс (за нього карають в’язницею)

В Індії можуть дозволити підлітковий секс (за нього карають в’язницею)

Ilona Kivva
Автор:
  • У країні секс людей до 18 років карається ув’язненням від 10 до 20 років.
  • Судова система Індії ставиться до закону як до формальності, тому у понад 93% випадків порушників виправдовують.
  • Заяви продовжують надходити у суди тисячами. В основному їх подають батьки дітей.

Міжнародні правозахисні організації закликали уряд Індії скасувати закон, який криміналізує будь-які статеві стосунки до настання повноліття. Ініціативу підтримали судді країни, які щороку розглядають тисячі позовів, що перенавантажують судову систему та заважають саджати справжніх злочинців.

Заборона розповідає про дискримінаційну норму, а також про можливі зміни у законодавстві країни.

Pocso: що за закон

Індія запровадила жорсткий закон про захист дітей від сексуальних злочинів (Pocso) у 2012 році. Він криміналізує будь-які сексуальні дії підлітків. Також документ збільшив вік згоди на секс з 16 до 18 років, що фактично перетворило мільйони неповнолітніх на злочинців, пише BBC.

Благодійна організація Enfold Proactive Health Trust, яка займається правами дитини, вивчила 7064 судових рішень по Pocso, половина з них стосується дівчат-підлітків. 1715 випадків — або кожен четвертий — підпадають під категорію підліткового сексу, йдеться у звіті організації.

Більшість заяв були подані батьками, якщо дівчата тікали з дому або виявлялися вагітними. Тоді поліція висувала звинувачення хлопцям у зґвалтуванні, сексуальному насильстві, сексуальних домаганнях або викраденні, що загрожувало позбавлення волі від 10 до 20 років.

Читати більше новин в Telegram

«Виправдувальні вироки були нормою в романтичних справах: 1609 або 93.8% були відхилені, тоді як обвинувальні вироки були винятком і були зафіксовані лише в 106 справах (6.2%)», — йдеться у звіті.

Свагата Раха, директор з досліджень Enfold, на Національній консультації зацікавлених сторін із захисту дітей, 12 грудня. Фото: Enfold India/Facebook.

«Криміналізація сексуальних дій підлітків, що є абсолютно нормальним явищем, показує, що закон не відповідає дійсності. Дівчат ганьблять, принижують і таврують, а якщо вони відмовляються повернутися до батьківського дому, їх поміщають у притулки. Багатьох хлопців закривають у спостережних будинках або в’язницях протягом тривалого часу», — сказала провідна дослідниця Enfold Свагата Раха.

За результатами опитування Національного дослідження здоров’я сім’ї (NFHS-5), понад 39% жінок займалися сексом до 18 років, а 10% у віковій групі 25-49 років мали зробили це до 15 років.

ЮНІСЕФ і Enfold вимагають скасувати закон про секс в Індії

Дедалі гучнішими стають заклики знизити вік сексуальної згоди в Індії до 16 років. Такий вік є найпоширенішим у всьому світі. Крім того, високі показники виправдувальних вироків показують, що суди часто поблажливі у таких справах, тож закон тільки перевантажує систему правосуддя.

Зокрема, за зміну у законодавстві країни виступає Enfold та ЮНІСЕФ.

Переклад твіту: Необхідно внести поправку до Закону про захист дітей від сексуальних злочинів (POCSO) 2012 року та IPC, щоб декриміналізувати дії за згодою за участю підлітків старше 16 років, а також забезпечити захист осіб старше 16 років і молодше 18 років.

«Діти мають право на захист, цілісність, гідність і участь, у тому числі в особистих стосунках. Необхідно знайти баланс між захистом і повагою до їхньої автономії, що розвивається», — заявила Соледад Ерреро, голова UNICEF із захисту дітей в Індії.

Криміналізацію підліткового сексу вважають проблемою і вищі судові інстанції країни.

«Стосунки між неповнолітніми або неповнолітніх з молодими людьми не протиприродні, а результат природного біологічного потягу. Я рекомендую переглянути вік згоди та змінити визначення поняття дитина у законодавстві», — заявив суддя Вищого суду Мадрасу Джастіс Партібан.

Раніше Заборона розповідала про зміни у кримінальному кодексі Індонезії. Так, у країні саджатимуть за секс, аборт, критику влади та чорну магію. Статеві стосунки між неодруженою парою каратимуть роком позбавлення волі, стільки ж загрожує за спільне проживання без узаконення стосунків. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій