'
Читаєте зараз
В Іраку хотіли ввести смертну кару за ЛГБТК-стосунки. Покарання таки ввели, але інше

В Іраку хотіли ввести смертну кару за ЛГБТК-стосунки. Покарання таки ввели, але інше

Анастасія Могилевець

Парламент Іраку ухвалив закон про кримінальну відповідальність за одностатеві стосунки. Максимальний термін позбавлення волі, що загрожує порушникам – 15 років, пише BBC.

Політики вважають, що ці зміни підтримуватимуть релігійні цінності у країні. Правозахисники натомість назвали закон черговою чорною плямою в історії Іраку щодо порушення прав ЛГБТК-людей.

Закон «Про боротьбу з проституцією та гомосексуалізмом» здебільшого підтримали консервативні шиїтські мусульманські партії. Вони утворюють найбільшу коаліцію в парламенті. Норма передбачає від 10 до 15 років позбавлення волі за одностатеві стосунки. Від семи років увʼязнення загрожує тим, хто нібито пропагує гомосексуалізм або проституцію.

Документом також передбачено від одного до трьох років за ґратами для тих, хто змінює свою біологічну стать, і для чоловіків, які начебто навмисно вдягаються у жіночий одяг. Попередній проєкт (поправка до закону про боротьбу з проституцією, прийнятого наприкінці 1980-х років) пропонував смертну кару за одностатеві стосунки. Однак це змінили після протидії з боку США та інших західних країн.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій