'
Читаєте зараз
В Ірані відшмагали чоловіка. Він випив спиртне 10 років тому

В Ірані відшмагали чоловіка. Він випив спиртне 10 років тому

Сергій Сурепін

Іранські державні ЗМІ повідомили про публічне покарання чоловіка батогом через розпивання алкоголю під час весільної церемонії. Як стало відомо, весілля відбулося більше 10 років тому у місті Кашмар на сході країни. На кадрах, поширених через інтернет і на ТВ, видно що чоловіка прив’язали до дерева в парку, удари йому наносила людина у балаклаві.

Реакція правозахисників

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International вже заявила, що публічне шмагання батогом в Кашмарі — «черговий жахливий приклад того, як іранська влада ігнорує базові права людини».

Як повідомляють правозахисники, деяких журналістів також засуджують до публічного шмагання батогом через результати їхньої роботи.

Про шмагання у Ірані

Читати більше новин в Telegram

Шмагання батогом в якості покарання практикується в Ірані вже багато років. Згідно з Кримінальним кодексом країни, таким методом караються понад 100 різних злочинів і порушень, включаючи крадіжки, шахрайство, розпивання або продаж алкоголю, а також поцілунки на публіці, гомосексуальні зв’язки і статеві відносини між неодруженими. Християни та релігійні меншини від цього покарання захищені.

Також під час священного місяця Рамадан в найбільш консервативних частинах країни до покарання засуджують за прийоми їжі в публічних місцях до заходу сонця.

Що ще?

За даними Amnesty International, 2017 року у світі було страчено 993 людей. Значна частина припала на Іран і Саудівську Аравію. У цих двох країнах, а також в Іраку і Пакистані торік виконали 84% смертних вироків.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій