Читаєте зараз
В Іспанії знайшли викрадені з України золоті артефакти

В Іспанії знайшли викрадені з України золоті артефакти

Ilona Kivva
Автор:

Іспанська поліція вилучила старовинні золоті артефакти вартістю €60 мільйонів. Вони виставлялися в одному з київських музеїв у 2009-2013 роках, пише Reuters.

Злодіїв спіймали у Мадриді на спробі продати старовинні цінності. Вилучено 11 предметів — в основному ювелірні вироби серед яких намиста, браслети та сережки. Вони датуються греко-скіфським періодом між VIII і IV століттями до нашої ери. 

Всі реліквії були незаконно вивезені з України у 2016 році. Виявилося, що викрасти їх вдалося завдяки підробленим документам. Там вказувалося, що прикраси належать українській православній церкві. Йдеться конкретно про УПЦ (МП) чи ПЦУ, не вказано. Право власності та можливість розпоряджатися коштовностями були у головного фігуранта розслідування — православного священника, який проживає в Мадриді.

«Оперативники заарештували п’ятьох осіб (трьох громадян Іспанії та двох громадян України), викривши злочинну мережу, яка займалася незаконним вивезенням культурних цінностей з України. Розслідування почалося у 2021 році, коли агентам стало відомо, що українець, який проживає у Мадриді, продає низку золотих ювелірних виробів, що мають історичну та економічну цінність. Один з предметів — золотий пояс із головами баранів — намагалися збути на аукціоні», — розповіли правоохоронці.

Знахідки, які належать до греко-скіфської культури, тепер вивчаються у Національному археологічному музеї та Інституті культурної спадщини Іспанії. Розслідування триває.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій