Читаєте зараз
В італійському місті дітям мігрантів заборонили обідати в шкільній їдальні

В італійському місті дітям мігрантів заборонили обідати в шкільній їдальні

Сергій Сурепін

Після парламентських виборів 2018 року до влади в Італії прийшла коаліція націоналістів, яка складається з партій «Ліга Півночі» та «Рухи п’яти зірок». Мер міста Лоді (член першої) Сара Касанова прийняла рішення, що в школі Archinti будуть введені роздільні обіди для дітей мігрантів та дітей місцевих. Про це повідомляє видання «Сноб».

Як стало відомо, Касанова ввела нове правило, згідно з яким школярі-мігранти мають право на беплатні поїздки в шкільному автобусі й безплатні обіди тільки в тому випадку, якщо їхні батьки змогли довести, що на батьківщині в них немає майна.

Дітей, чиї батьки не змогли підтвердити це, позбавили права на субсидовані обіди й автобусні проїзні. Вони повинні або платити за обід 5 євро в день, що багато сімей не можуть собі дозволити, або приносити їжу з дому. Але домашній обід, як і будь-яку їжу, приготовлену за межами їдальні, не можна їсти в їдальні. Тому діти мігрантів обідають у спеціально виділеній для цього навчальній аудиторії з табличкою «Учні, які приносять обід з дому». Приміщення при цьому не обладнали обідніми меблями.

Повідомлення про поділ дітей в Лоді і про порушення важливого для Італії ритуалу спільного обіду обурили багатьох італійців. Після того, як про школу написали місцеві ЗМІ, жителі країни зібрали 80 тисяч євро. Цих грошей вистачить, щоб оплатити обіди й поїздки на автобусі 200 школярів-мігрантів у грудні.

У самому Лоді виникли протести: на акцію біля будівлі мерії вийшли місцеві. «Вони використовують своїх дітей і тиснуть на жалість, щоб отримати те, що їм потрібно», – сказала 60-річна учасниця протесту Адріана Бонвічіні. «Нас звинувачують у безсердечності, але насправді жорстокість проявляють мігранти. У кожного з них по п’ять дітей і всі вони хочуть безплатний проїзний». Більшість учнів школи в Лоді, яких вважають мігрантами, були народжені й росли в Італії.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій