В Італії дітям дозволили не бачитися з бабусями і дідусями: що за незвичний вирок суду
- В Італії дідусь і бабуся мають право звернутися до суду, якщо батьки дитини не дають їм бачитися з онуком.
- Бажання самих дітей практично не враховується.
- У Мілані сімейна пара подала позов до вищого судового органу, аби оскаржити цю норму.
Верховний суд Італії постановив, що діти не зобов’язані відвідувати своїх бабусь і дідусів, якщо вони цього не бажають, і такі стосунки не можуть бути нав’язані. Рішення може використовуватися як прецедент, тож воно дасть можливість іншим суддям ухвалювати рішення на користь дітей.
Заборона розповідає про незвичну справу та вирок у ній.
Справа про права дітей у Мілані
В Італії ще у 2006 році ухвалили так званий сімейний закон. Дитина, згідно з ним, може підтримувати стосунки зі своїми бабусею і дідусем, навіть якщо батьки дитини розлучаються. Водночас дідусь і бабуся мають право звернутися до суду, якщо їм не дають бачитися з онуком, пише The Guardian.
У документі була суттєва прогалина — він не враховував бажання дітей бачитися зі своїми родичами. Питання частково унормував Верховний суд Італії 1 лютого 2023 року. Так, судді вищої інстанції країни постановили, що діти не зобов’язані відвідувати своїх бабусь і дідусів, якщо вони цього не бажають.
Рішення ухвалювалося по багаторічній справі. В Мілані літня пара подала позов до суду у справах неповнолітніх на свого сина та його дружину, які нібито встановлювали перешкоди для їхніх зустрічей з онуками через давню сімейну сварку.
Читати більше новин в TelegramПара у 2019 році виграла, а потім ще й оскаржила апеляцію. Кілька років дітей приводили на фактично примусові зустрічі, які відбувалися під наглядом соціального працівника. Тож батьки зробили другу спробу скасувати вирок і звернулися до Верховного суду.
«Хоча немає сумнівів, що двоє дітей отримають вигоду від зв’язку з чіткою лінією поколінь, інтереси дітей мають переважати над інтересами бабусь і дідусів. Небажані стосунки не можуть бути нав’язані, тим більше якщо діти здатні робити свідомий вибір та досягли 12 років», — йдеться у рішенні суду.
Вирок органу вищої інстанції може використовуватися як прецедент. Тобто рішення у справі стане прикладом для розв’язання подібних суперечок і дасть можливість іншим суддям ухвалювати рішення на користь дітей.
Раніше Заборона розповідала про судову справу відомого Instagram-блогера Hushpuppi. Його відправили до федеральної в’язниці на чималий термін.
Читати більше новин в Telegram