'
Читаєте зараз
В Італії заарештували режисера з України. Росія вимагає його екстрадиції

В Італії заарештували режисера з України. Росія вимагає його екстрадиції

Markiian Oliiarnyk
Євген Лавренчук
  • 17 грудня 2021 року в італійському Неаполі затримали українського режисера Євгена Лавренчука.
  • Затримання відбулося за запитом Кремля, який вимагає екстрадицію режисера у РФ.
  • Його звинувачують у фінансовому правопорушенні, яке він нібито скоїв у Росії 8 років тому.

Італійська поліція в Неаполі заарештувала відомого українського театрального режисера Євгена Лавренчука на вимогу Росії. Затримання відбулося ще 17 грудня 2021 року, але деталі до цього часу не розголошувалися. За попередньою інформацією, країна-агресор звинувачує українця у кримінальному правопорушенні, пов’язаному з фінансами, яке він скоїв у 2013 році.

Заборона розповідає про скандальний арешт відомого українського режисера, за яким стоїть Кремль.


Арешт Євгена Лавренчука в Неаполі

У Неаполі італійська поліція заарештувала українського театрального режисера Євгена Лавренчука за запитом Росії. Саме затримання відбулося 17 грудня 2021 року. Українця помістили в СІЗО, де він очікує остаточного рішення італійської сторони щодо екстрадиції в РФ.

Конкретні деталі справи не розголошуються, однак за словами кураторки ініціативної групи Free Eugene Lavrenchuk Маріанни Гудіче-Палій, його звинувачують у кримінальному правопорушенні фінансового характеру, яке він начебто скоїв на території країни-агресора 8 років тому. 

Сім’я та близьке оточення Лавренчука дали дозвіл на публічне розголошення ситуації та вважають справу проти нього сфабрикованою й політично вмотивованою. За словами матері Євгена Лавренчука, до Неаполя режисер потрапив транзитом, повертаючись до Львова з Тель-Авіва. «Я очікую на повернення сина в Україну, що його не видасть Італія Росії», — передає її слова Радіо Свобода.

Читати більше новин в Telegram

У Міністерстві закордонних справ України прокоментували арешт Євгена Лавренчука і запевнили, що всіма силами допомагають затриманому режисеру. «За сприяння генерального консульства громадянину надали адвоката. Нині консули та адвокат взаємодіють з італійськими правоохоронцями задля з’ясування усіх причин затримання Євгена Лавренчука та захисту його законних інтересів», — повідомив речник МЗС України Олег Ніколенко.

Зазначається, що 31 грудня 2021 року Лавренчука відвідав генеральний консул України в Неаполі. За його свідченнями, «умови утримання під вартою українського громадянина є прийнятними, а стан його здоров’я — задовільним».

Хто такий Євген Лавренчук

Євген Лавренчук — український театральний режисер, колишній головний режисер Одеського театру опери та балету, ректор Першої української школи театру і кіно, уродженець Львова. У березні 2021 року номінувався на Шевченківську премію.

Після закінчення школи вступив до Російського інституту театрального мистецтва у Москві, де навчався у відомого режисера, родом зі Львова, Романа Віктюка. Після закінчення студій Лавренчук створив Польський театр у Москві, в якому тривалий час працював і став наймолодшим режисером-постановником в Росії.

В Україну Лавренчук повернувся у 2014 році після початку російської агресії проти України. З цього часу регулярно ставив п’єси у театрах України, Польщі та Ізраїлю.

У 2018 році став головним режисером Одеської опери, де пропрацював два роки. За цей час він поставив лише дві п’єси — концерт «Останній романтик» Ріхарда Штрауса та оперу «Травіата» Джузеппе Верді. З «Травіатою» Лавренчук у 2019 році став лауреатом однієї з найпрестижніших театральних нагород України — премії імені Леся Курбаса.

Раніше Заборона розповідала про те, як італійський суд повністю виправдав українського нацгвардійця Віталія Марківа, якого підозрювали у вбивстві італійського фотожурналіста на Донбасі у 2014 році.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій