В Ізраїлі знайшли спосіб підняти на ноги паралізованих людей
- Ізраїльські вчені створили унікальний імплантат, який здатний вилікувати травми спинного мозку, що призводять до паралічу.
- Імплантат складається зі спеціальних ембріональних стовбурових клітин і гідрогелю, добутих з жирової тканини людини.
- 12 з 15 піддослідних мишей з хронічним паралічем змогли відновити здатність ходити після встановлення імплантату.
Учені з Тель-Авівського університету створили перший у світі спеціальний імплантат, який здатний допомогти паралізованим людям знову почати ходити. Перші випробування на мишах пройшли успішно: 80% тварин з хронічним паралічем змогли відновити рухову здатність після встановлення імплантату. Вчені використовували процедуру імітації ембріонального розвитку клітин спинного мозку, що має знизити ризик відторгнення у людей.
Заборона розповідає про революційне відкриття ізраїльських вчених, яке здатне допомогти людям з паралічем відновити свою рухову здатність.
Лікування паралічу: відкриття вчених
Вчені з Центру регенеративних біотехнологій Тель-Авівського університету знайшли ефективний спосіб лікування травм спинного мозку, які призводять до паралічу, пише The Jerusalem Post. Вони розробили перший у світі спинномозковий імплантат з імітованими стовбуровими клітинами, вирощеними у спеціальному мікросередовищі.
Винахід успішно пройшов випробування на тваринах, і вчені очікують, що протягом наступних трьох років вони зможуть перейти до клінічних тестів на паралізованих людях. Дослідники передбачають, що за допомогою їхньої технології можна буде лікувати й інші захворювання і травми, наприклад, хворобу Паркінсона, травми головного мозку, інфаркт міокарда та вікову макулярну дегенерацію.
«Особам, які постраждали в дуже молодому віці, судилося сидіти в інвалідному візку до кінця свого життя, й переживати всі соціальні, фінансові та пов’язані зі здоров’ям наслідки паралічу. Наша мета — створювати персоналізовані імплантати спинного мозку для кожної паралізованої людини, що забезпечить регенерацію пошкодженої тканини без ризику відторгнення», — розповів куратор дослідження професор Тал Двір.
Читати більше новин в TelegramФактично усі експериментальні методи лікування паралічу, які пропонувалися вченими раніше, зводилися до пересадки різних клітин та біоматеріалів, які повинні відновити ушкоджені ділянки спинного мозку. Однак більшість експериментів провалювалися через відторгнення організмом трансплантованих клітин внаслідок агресивної імунної відповіді або через неправильне програмування клітин на генному рівні.
Ізраїльський спинномозковий імплантат: як працює
Група ізраїльських вчених на чолі з професором Талом Двіром припустила, що знизити ризик відторгнення може допомогти пересадка не окремих клітин, а цілого спинномозкового імплантату. Однак він має бути створений в умовах імітації ембріонального розвитку клітин спинного мозку у спеціальному тривимірному мікросередовищі.
Розроблена ними процедура передбачає взяття у пацієнта біопсії жирової тканини з живота та її поділ на клітини та міжклітинний біоматеріал. Потім клітини за допомогою генної інженерії перепрограмовуються на ембріональні стовбурові клітини (IPSC), які необхідні для регенерації. Міжклітинний біоматеріал перетворюється на спеціальний гідрогель, у якому ці клітини потім інкапсулюються.
У спеціальному мікросередовищі, сформованому завдяки гідрогелю, з ембріонального стовбурових клітин збирається спинномозковий імплантат, який і пересаджується паралізованому пацієнтові.
Спинномозковий імплантат: результати дослідження
На першому етапі випробувань спинномозковий імплантат тестували на мишах. Тваринок розділили на дві групи — в одній були миші з тимчасовим (гострим), а в іншій з довготривалим (хронічним) паралічем. Частині піддослідних з кожної групи трансплантували імплантати з людських клітин, а з рештою нічого не робили.
У групі з гострим паралічем ті миші, яким встановили імплантати, відновили рухову здатність протягом трьох місяців і мали набагато кращу координацію, ніж ті піддослідні, які не мали імплантатів і відновлювалися самостійно силами організму.
У інші групі, в якій були миші з хронічним паралічем, імплантати показали свою ефективність через шість тижнів після початку випробувань. Зрештою, 80% мишей (12 з 15), яким пересадили імплантат, повністю відновили здатність ходити.
«Піддослідні тварини пройшли швидку реабілітацію, після якої вони змогли досить добре ходити. Це перший у світі випадок, коли імплантовані інженерні тканини людини призвели до відновлення довгострокового хронічного паралічу на тваринному рівні, що є найбільш актуальною моделлю для лікування паралічу у людей», — розповів професор Двір.
Раніше Заборона розповідала про новий революційний метод боротьби з хворобою Альцгеймера, розроблений британськими вченими.
Читати більше новин в Telegram