Читаєте зараз
В Канаді запровадять обов’язкові уроки про Голодомор в Україні

В Канаді запровадять обов’язкові уроки про Голодомор в Україні

Tetiana Cherevko

Вивчення Голодомору в Україні 1932-33 років внесли в обов’язкову програму для учнів десятого класу найбільшої канадської провінції Онтаріо. Уроки почнуться в 2025\2026 навчальному році, повідомив міністр освіти регіону Стівен Лечче.

«Зростання екстремізму, включаючи комунізм і марксизм, є прямою загрозою нашій демократії, соціальній згуртованості та цінностям канадців. Я сповнений рішучості посилити освіту на основі наших спільних цінностей, у тому числі шляхом обов’язкового вивчення жахів державних переслідувань українців під час Голодомору в історії Канади в десятому класі», — заявив канадський міністр.

Влада країни також виділить $300 000 Канадсько-українському фонду для продовження Національного туру щодо підвищення поінформованості про Голодомор. Йдеться про пересувний клас, який є спеціально обладнаним автобусом з інтерактивним обладнанням. Він їздить Канадою з метою донесення правди про трагічні події 1932-1933 років в Україні. 

Фото: Holodomor National Awareness Tour

Під час перепису населення Канали у 2021 році приблизно 1.26 млн людей зазначили, що мають українське коріння. Це майже 3.5% усіх жителів країни. Серед них — понад 342 000 проживають в Онтаріо.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій