'
Читаєте зараз
В Колумбії чоловіків навчають хатньої роботи у спецшколах: що за незвична програма

В Колумбії чоловіків навчають хатньої роботи у спецшколах: що за незвична програма

Анастасія Могилевець

У Боготі працює Школа догляду для чоловіків. Програма, створена міською радою, функціонує вже три роки. Чоловіків залучають до роботи по дому та навчають доглядати за рідними, пише CNN.

Проєкт запустили через пандемію COVID-19. Колумбійці масово скаржились, що не можуть подбати про членів своїх родин після смерті або хвороби близьких. Тож з 2021 року в рамках міського проєкту стартували курси, що вчать, як стати кращими чоловіками, батьками, братами, синами тощо.

Навчальна програма Школи догляду для чоловіків складається з 24 модулів. Вона розрахована на декілька місяців. Учасники отримують навички догляду за домом, новонародженими, вагітними та людьми похилого віку, уроки про емоційну турботу, а також піклування про навколишнє середовище в місті.

«Жінки не народилися зі знанням того, як доглядати. Вони вчаться підмітати, заплітати дитині волосся і міняти підгузки. Це не генетична проблема, а культурна», – каже керівник Школи догляду для чоловіків Хуан Кортес.

Команда проєкту звітує, що до навчання вже долучились близько 400 000 людей. Соціологічні опитування демонструють, що суспільне ставлення до домашньої роботи змінилось. Кількість чоловіків, які сказали, що повністю відповідають за хатні справи, подвоїлася: у 2021 році таких було 10%, у 2023 році – 20%.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій