'
Читаєте зараз
У Криму провели обшук будинку активіста Османа Белялова

У Криму провели обшук будинку активіста Османа Белялова

Сергій Сурепін

13 вересня вранці у Бахчисараї (Крим) російські силовики провели обшук у будинку активіста «Кримської солідарності» Османа Белялова. Про це повідомили представники об’єднання в Facebook.

На момент обшуку Османа Белялова вдома не було. Він виїхав у Сімферополь, але до місця призначення не дістався. Активісти повідомляють, що зв’язку з ним на даний момент немає.

Затримані два свідки обшуку

Силовики затримали Селіма Тейфукова й Ельдара Умерова, які фіксували на свої мобільні телефони дії російських силовиків під час обшуку в будинку активіста «Кримської солідарності» Османа Белялова.

Спочатку до чоловіків підійшли співробітники поліції і попросили документи, і відразу ж люди в масках затримали активістів, обмеживши їм свободу пересування. Їх доправили у відділення поліції в Бахчисараї.

Читати більше новин в Telegram

Юрист Руслан Абдурашитов прибув до райвідділу поліції для надання правової допомоги затриманим. Пізніше Ельдара Умерова і Селіма Тейфукова відпустили. Їх сфотографували і взяли їхні відбитки пальців.

Коментар МЗС України

Міністерство закордонних справ України засуджує обшуки.

«Засуджуємо чергові незаконні обшуки в АРК. Окупант намагається зламати волю кримськотатарських активістів. Грубе порушення міжнародного права», – написала в Twitter речниця МЗС Мар’яна Беца.

Що відомо про Белялова?

Осман та його брат – фігуранти бахчисарайської «справи Хізб ут-Тахрір» Мемета Белялова.

Photo: facebook / Крымская солидарность

У 2016 році суд Криму оштрафував Османа Белялова на 10 тисяч рублів. Його звинуватили в участі в «несанкціонованому мітингу» в Бахчисараї 12 травня 2016 року. Тоді активісти зібралися, дізнавшись, що російські силовики проводять обшуки в будинках кримських татар.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій