'
Читаєте зараз
В Макіївці сталося масове отруєння питною водою. Постраждало 43 особи

В Макіївці сталося масове отруєння питною водою. Постраждало 43 особи

Сергій Сурепін

В окупованій Макіївці (Донецька область) місцеві жителі отруїлися питною водою. Спочатку стало відомо про госпіталізацію 39 осіб, зараз це число зросло до 43 осіб – двоє дітей віком до 9 років. Про це розповів представник уповноваженого з прав людини в Луганській і Донецькій областях Павло Лисянський, повідомляє 112.ua.

«Сьогодні вранці мені повідомили про ще чотири випадки госпіталізації дорослих людей. Інформацію знову блокують, не дають щось дізнатися, приховують масштаби трагедії, вважаю, що вони набагато більші», – розповів Лисянський. Він також додав, що в медиків в окупованій Макіївці дуже складна ситуація – у них не вистачає ліків.

У міську лікарню Макіївки люди почали звертатися зі скаргами на погане самопочуття 25 вересня. Симптоми у постраждалих: біль в області живота, блювота, підвищення температури, у важких випадках – виражена інтоксикація і зневоднення. Місцеві мешканці продовжують скаржитися на специфічний запах води, яка «смердить хімією та ліками».

Лисянський причиною отруєння назвав «поломку або збій системи дезінфекції води в Макіївці». За його словами, про проблему знало комунальне підприємство «Вода Донбасу», яке контролює «ДНР». Напередодні вони навіть рекомендували перед вживанням кип’ятити воду 5-7 хвилин.

«Люди беруть воду з колодязів, купують воду в магазинах. Ситуація напружена. Вважаю, треба швидко реагувати, завозити воду, допомагати місцевим жителям. Але окупанти прямо зараз відходять від ситуації», – резюмував Лисянський.

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій