В Міноборони Британії розповіли, як РФ посилила захист Керченської протоки
Росія сильно залежить від Кримського мосту та поромів для перетину проток. Керченська протока є вузьким місцем для військового матеріально-технічного забезпечення російських військ на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей.
«Важливість мосту як для матеріально-технічного забезпечення, так і для символіки російської окупації вимагає вжиття масштабних заходів захисту. Тому РФ використовує низку пасивних засобів захисту поряд із заходами активного захисту. Щоб підвищити живучість водних переходів і мінімізувати шкоду від майбутніх атак, стоїть ППО», — зазначають в британській розвідці.
Russian repair crews are still working on the Crimean Bridge after Ukraine struck the site in July.
— Brady Africk (@bradyafr) August 30, 2023
A structure for construction equipment and new barriers to guard against naval drones are visible in the latest imagery. pic.twitter.com/esKGUzOX3z
Супутникові зображення підтверджують, що Росія створила біля Кримського мосту підводний бар’єр із затоплених кораблів і стримуючих бонів для стримування атак безпілотних надводних кораблів (USV).
У південній частині мосту сюди входять кілька суден на відстані 160 метрів одне від одного. Вони розташовані в тому ж місці, де 17 липня 2023 року атакував український морський дрон.
Інші контрзаходи для захисту мосту включають використання генераторів диму TDA-3, встановлених на вантажівці. Цей дим був активований для стримування вхідних повітряних загроз 12 серпня 2023 року.