'
Читаєте зараз
В Міноборони Британії розповіли, як РФ посилила захист Керченської протоки

В Міноборони Британії розповіли, як РФ посилила захист Керченської протоки

Ilona Kivva
Автор:

Росія сильно залежить від Кримського мосту та поромів для перетину проток. Керченська протока є вузьким місцем для військового матеріально-технічного забезпечення російських військ на окупованих територіях Херсонської та Запорізької областей.

«Важливість мосту як для матеріально-технічного забезпечення, так і для символіки російської окупації вимагає вжиття масштабних заходів захисту. Тому РФ використовує низку пасивних засобів захисту поряд із заходами активного захисту. Щоб підвищити живучість водних переходів і мінімізувати шкоду від майбутніх атак, стоїть ППО», — зазначають в британській розвідці.

Супутникові зображення підтверджують, що Росія створила біля Кримського мосту підводний бар’єр із затоплених кораблів і стримуючих бонів для стримування атак безпілотних надводних кораблів (USV).

У південній частині мосту сюди входять кілька суден на відстані 160 метрів одне від одного. Вони розташовані в тому ж місці, де 17 липня 2023 року атакував український морський дрон.

Інші контрзаходи для захисту мосту включають використання генераторів диму TDA-3, встановлених на вантажівці. Цей дим був активований для стримування вхідних повітряних загроз 12 серпня 2023 року.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій