Читаєте зараз
В Німеччині можуть скасувати чи перенести більшість поїздів: у чому причина

В Німеччині можуть скасувати чи перенести більшість поїздів: у чому причина

Ilona Kivva
Автор:

В ніч на 24 січня німецькі машиністи залізничного транспорту розпочали новий шестиденний страйк. Вони вимагають скоротити робочий тиждень зі збереженням заробітної плати, пише Deutsche Welle.

Акція протесту залізничників має тривати до 29 січня. В такому разі це буде їхній найдовший страйк за всю історію головного залізничного оператора країни Deutsche Bahn.

Німецька профспілка машиністів зробила нову пропозицію концерну Deutsche Bahn щодо врегулювання суперечки про зарплату. Робітники вимагають поступового скорочення робочого часу. Якщо компанія піде на ці умови, страйк може припинитись, однак спочатку мають бути проведені переговори.

Внаслідок акції значна частина пасажирського транспорту від ранку не працює. Це стосується як поїздів далекого сполучення, так і ближнього. Вони виконують функцію міського транспорту в Берліні, Мюнхені і Гамбурзі. На інших федеральних територіях поїзди курсують між різними населеними пунктами. Утім затримки потягів регіонального сполучення відчуваються не так сильно, адже на багатьох лініях працюють конкуренти Deutsche Bahn.

Багато рейсів скасують, пасажирам рекомендують дізнаватися про зміни через сайти і в додатки Deutsche Bahn. Пасажири, які вже мають квитки на потяги в період страйку, зможуть скористуватися ними після завершення акції залізничників.

Машиністи проводять вже другий страйк з початку року. Попередній тривав з 10 по 12 січня. Тоді Deutsche Bahn скасував близько 80% рейсів далекого сполучення і значну кількість регіональних та приміських.

Тарифні переговори профспілки з Deutsche Bahn провалилися через незгоду концерну скоротити робочий тиждень машиністів з нинішніх 38 до 35 годин за умови повного збереження зарплати.

19 січня Deutsche Bahn представив нову пропозицію, яка передбачала можливість скорочення робочого часу до 37 годин на тиждень з 2026 року за збереження зарплати. Як альтернативу машиністи могли б розраховувати на більш відчутне підвищення зарплати. Представники спілки відкинули цю ідею.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій