Читаєте зараз
В Німеччині можуть відновити призов на строкову службу 

В Німеччині можуть відновити призов на строкову службу 

Ilona Kivva
Автор:

Міністр оборони Борис Пісторіус заявив про намір відновити обов’язкову військову службу в Німеччині. Він доручив до 1 квітня представити варіанти моделі німецької військової служби, пише Der Spiegel.

Міністр має намір ухвалити рішення протягом цього законодавчого періоду, тобто до федеральних виборів у 2025 році. Департаменту політики було доручено підготувати відповідний документ.

За основу, ймовірно, візьмуть шведську модель. Так, під час поїздки у країну він планує дізнатися більше про призов там. Річ у тім, що обов’язкову військову службу в Швеції повернули у 2017 році, але в іншій формі, ніж вона діяла у Німеччині до переходу на професійну армію.

«Однак точна реалізація цієї моделі в Німеччині навряд чи можлива. У Швеції в армію набирають близько 10% відсотків учнів [випускників]. У застосуванні до Німеччини це означало б, що Бундесвер мав би щороку навчати 40 000 військовослужбовців. У військах для цього не вистачає казарм і тренажерів. Реалістичною цифрою було б 3000 або 4000 призовників», — зазначили у виданні.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій