'
Читаєте зараз
В Німеччині переобрали президента. Той самий Штайнмаєр звернувся до Путіна щодо України

В Німеччині переобрали президента. Той самий Штайнмаєр звернувся до Путіна щодо України

Iryna Troian
Автор:
Штайнмаєр
  • Франк-Вальтер Штайнмаєр обраний президентом Німеччини на другий термін.
  • Він звернувся до президента РФ із закликом мирно врегулювати конфлікт навколо України. 
  • Нагадуємо про суть формули Штайнмаєра.

Президентом Німеччини переобрано Франка-Вальтера Штайнмаєра. Одразу після процедури голосування парламенту він закликав Володимира Путіна «послабити зашморг на шиї України» і розпочати мирне врегулювання конфлікту навколо українських кордонів.

Заборона розповідає про переобрання Штайнмаєра президентом Німеччини та про те, чи змінить це щось для українців.


Штайнмаєра вдруге обрали президентом ФРН

Федеральні збори Німеччини вдруге поспіль обрали президентом країни Франка-Вальтера Штайнмаєра. Політик отримав 1045 з 1437 голосів (86 членів Федеральних зборів утрималися, ще 294 проголосували за інших кандидатів). 

Конкурентами Штайнмаєра були:

  • Герхард Траберт — лікар та представник фракції «Лівих», набрав 96 голосів;
  • Макс Отте — економіст і член консервативного блоку ХДС, отримав 140 голосів;
  • Стефані Гебауер — астрофізик від фракції «Вільні виборці», був підтриманий 58 голосами.

Після свого переобрання Штайнмаєр звернувся до президента Росії Володимира Путіна і закликав його терміново мирно врегулювати позиції щодо України.

Читати більше новин в Telegram

«Я звертаюсь до президента Путіна. Ослабте зашморг на шиї України, шукайте разом з нами шлях, який збереже мир у Європі… Ми перебуваємо у небезпеці військового конфлікту, війни у Східній Європі. Відповідальність за це несе Росія», — повідомив президент Німеччини.

Також він попередив Путіна про силу демократії і назвав зростання кількості російських військових біля українського кордону загрозою для України.

Формула Штайнмаєра: в чому суть

В Україні відомий не сам президент Німеччини, а план, названий «формулою Штайнмаєра», в якому йдеться про врегулювання війни на Донбасі. У 2016 році, коли Штайнмаєр був главою міністерства закордонних справ в уряді Ангели Меркель, він вперше озвучив цю формулу на зустрічі очільників МЗС Нормандської четвірки. Ідея німецького політика полягала у змінні послідовності виконання пунктів Мінських угод. 

Як пише ВВС, у цих документах зазначені умови всеосяжного припинення вогню, відведення військ від лінії розмежування, виведення іноземних військових і встановлення контролю ОБСЄ над кордоном. Проведення місцевих виборів на тимчасово окупованих територіях є передостаннім.

Натомість у формулі Штайнмаєра запропоновано спочатку зробити місцеві вибори відповідно до Конституції України, а вже потім запровадити особливий статус для окупованих Росією територій на постійній основі, якщо ОБСЄ визнає ці вибори демократичними. Контроль за кордоном, за планом, здійснює Київ, але про виведення іноземних військ мова не йде.

План має лише теоретичний характер, адже пропозиції ніхто не підписував.

Раніше Заборона розповідала про візит канцлера Німеччини Олафа Шольца до України 14 лютого напередодні поїздки до Москви.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій