Читаєте зараз
В Новій Зеландії планують ввести дивну заборону на тату: де ще у світі є обмеження

В Новій Зеландії планують ввести дивну заборону на тату: де ще у світі є обмеження

Ilona Kivva
Автор:
 • У Новій Зеландії можуть змусити людей перекривати нецензурні татуювання на обличчі макіяжем. Те ж саме стосується символів місцевих банд.
 • У такий спосіб намагаються боротися з злочинними угрупуваннями, яких у країні близько 30. 
 • За приклад взяли заборону у Західній Австралії, яку ввели ще у 2021 році. Це єдиний регіон континенту, де вона діє.

Обмеження на натільні малюнки є принаймні у 10 країнах. Приміром, в деяких європейських державах під забороною зображення нацистської символіки, а у Таїланді та на Шрі-Ланці — зображення Будди. Подекуди з тату не пустять навіть у басейн чи спортзал.

Заборона розповідає про незвичні бани у світі.


Бандитські татуювання: ідея Веллінгтона

Членів банд у Новій Зеландії можуть змусити перекривати частину татуювань макіяжем. Правила запровадять у випадку, якщо не спрацює заборона на бандитські нашивки на одязі, пише The Guardian.

Розглядають ще низку обмежень та розширення повноважень поліції:

 • скасування вимоги отримувати ордер від суду на обшук, 
 • заборона діяльності банд в соціальних мережах;
 • дозвіл поліції видавати усні повідомлення про розгін.

У Новій Зеландії банди існують десятиліттям. За даними центру Gang Harm Insights Center, станом на 2023 рік 8 870 жителів країни перебувають у 33 бандах. Найбільшою є Mongrel Mob, яка діє в основному у провінційних містечках. Характерною ознакою її членів є татуювання бульдогів на обличчі. Тож через заборону вони повинні будуть щодня приховувати ці малюнки у громадських місцях.

Читати більше новин в Telegram

Ініціатором законодавчих змін виступає Національна партія. За приклад взяли аналогічне рішення щодо бандитських татуювань у Західній Австралії 2021 року.

Головна проблема у тому, що розрізнити бандитські та культурні татуювання іноді дуже складно, особливо коли справа стосується корінного населення острова (маорі). Останніми роками їхні традиційні татуювання на обличчі (моко) стають все більш популярними.

Tattoo ban: у яких країнах є

Заборони та татуювання є не тільки в Австралії. У деяких державах за недоречні чи некультурні зображення на тілі можуть навіть арештувати:

 • Німеччина, Франція та Словаччина — під забороною тату зі свастикою чи іншими символами, що прославляють нацистську культуру;
 • Данія — не можна робити татуювання на обличчі, голові, шиї та руках. Ліберальна партія обіцяла зміни законодавство ще у 2014 році, але поки заборони досі прописані у законодавстві. На практиці бан діє тільки для тату майстрів, тож приїжджати з такими тату в країну можна;
 • Шрі-Ланка і Таїланд — тату із зображенням Будди та буддистів, за порушення — арешт. Стосується навіть туристів;
 • Японія — в країні діють одні із найсуворіших обмежень. Все через те, що довгий час татуювання асоціювалися у японців з угрупуванням Якудза. У багато громадських місцях забороняють в’їзд, якщо у вас є видимі татуювання: лазні, спортзали та курорти, басейни, пляжі;
 • Іран — влада заявляє, що практика татуювань пов’язана з поклонінням дияволу;
 • Туреччина — не можна робити вчителям та іншим працівникам системи освіти, щоб не пропагувати культуру серед дітей;
 • Південна Корея — не заборонені, але робити їх мають виключно з медичною  ліцензією.

Раніше Заборона розповідала про країни, де не варто використовувати одноразові вейпи. Чи не найжорсткіші обмеження запроваджені у Таїланді.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій