В одній з провінцій Канади декриміналізують важкі наркотики
- У Британській Колумбії з 2016 по 2023 рік було зафіксовано близько 10 000 смертей від передозування наркотиками.
- У сусідньому американському штаті Орегон з 2021 року діє закон під назвою «Захід 110», який декриміналізував зберігання важких наркотиків у малих кількостях.
- В США експеримент не дав очікуваних результатів.
Влада однієї з провінцій Канади дозволила зберігати до 2.5 г кокаїну, героїну, метамфетаміну та інших важких наркотиків. Такі люди не будуть ані арештовані, ані оштрафовані, але отримають інформацію про програми реабілітації та іншу допомогу. Це масштабний експеримент для зменшення кількості наркозалежних людей. У разі успіху на рівні регіону програму впровадять і в інших провінціях.
Заборона розповідає про законодавчу ініціативу в Канаді, а також про американський аналог.
У Британській Колумбії легалізували зберігання героїну і кокаїну
У канадській провінції з 31 січня 2023 року можна у невеликій кількості легально зберігати важкі наркотики, серед яких кокаїн, героїн, метамфетамін і морфін. Таке рішення ухвалив уряд країни у рамках першого в Канаді експерименту з декриміналізації речовин. Передбачається, що це допоможе збільшити довіру серед наркозалежних до медичних і соціальних служб і у результаті більш ефективно боротися з проблемою, пише BBC.
«Декриміналізація людей, які вживають наркотики, руйнує страх і сором, пов’язані з залежністю від психоактивних речовин, і гарантує, що вони почуватимуться безпечніше, звертаючись за допомогою, яка врятує життя», — каже міністерка психічного здоров’я та залежностей Британської Колумбії Дженніфер Вайтсайд.
Дозвіл діятиме три роки, тобто до 31 січня 2026 року. Важкі наркотики залишаються незаконними, але якщо у повнолітніх громадян буде виявлено менше 2.5 г, їх не арештовуватимуть, не висуватимуть жодних звинувачень і навіть не конфісковуватимуть речовини. Натомість правоохоронці інформуватимуть таких людей про доступні медичні та соціальні послуги, які допоможуть впоратися з залежністю. Поліцейські пройдуть спеціальні курси.
Читати більше новин в TelegramПродаж наркотиків, перевезення їх через кордон, а також зберігання на території шкіл, дитячих закладів та аеропортів каратимуться як і раніше.
Зазначимо, що через високу смертоносність від передозування влада Британської Колумбії ще у 2016 році оголосила надзвичайну ситуацію в галузі охорони здоров’я. Однак це не допомогло покращити ситуацію.
Закон про важкі наркотики у Орегоні: як діє
Влада Британської Колумбії орієнтувалася на приклад сусіднього американського штату Орегон, де закон про декриміналізацію невеликої кількості важких наркотиків, так званий Захід 110, діє з лютого 2021 року.
Це єдиний у США регіон, де є така експериментальна норма, пише The Oregonian.
У Орегоні важкі наркотики не повністю декриміналізували, для них ввели окремий клас правопорушення Е — це легкі проступки. Раніше зберігання важких психотропних речовин вважалося тяжким злочином.
Так, людям, яких піймали на зберіганні метамфетаміну чи героїну у невеликій кількості, виписують штраф у розмірі $100. Але його можна не сплачувати, якщо подзвонити на спеціальну гарячу лінію та пройти тест для оцінки стану здоров’я. На лінії також консультують про медичні центри та програми, які допомагають подолати залежність.
Результати експерименту поки не досягли очікувань місцевої влади — Орегон все ще має один із найвищих показників залежності в країні. За перший рік лише 1% людей, які отримали протоколи за володіння речовинами, звернулися за допомогою. Майже половина не зателефонували на лінію і не з’явилися до суду.
Серед тих, хто звернувся по допомогу, а це 16 000 людей, близько 60% вибирали не реабілітаційні програми, а послуги зі зменшення шкоди, наприклад, безплатні стерильні шприци в обмін на використані або екстерні ліки при передозуванні. Ще 15% отримали допомогу з житлом і тільки 12% взяли участь у реабілітаційних заходах.
Раніше Заборона розповідала про декриміналізацію марихуани у різних країнах світу, а також про подібні проєкти, які тільки впроваджують дві європейські держави.
Читати більше новин в Telegram