'
Читаєте зараз
Подивляться, як впорається Німеччина: у Чехії хочуть декриміналізувати канабіс

Подивляться, як впорається Німеччина: у Чехії хочуть декриміналізувати канабіс

Ilona Kivva
Автор:
  • В країні у 2013 році узаконили вживання марихуани у медичних цілях.
  • З 2024 року дозволяти чи забороняти точки продажу конопель зможе окремо кожен муніципалітет Чехії. Подібна система діє у США.
  • Німеччина може легалізувати канабіс вже до кінця 2022 року.

У Чехії планують легалізувати марихуану для особистого вживання. Так, купити її зможе будь-який повнолітній громадянин у спеціальному магазині чи аптеці. Також дадуть можливість створювати зареєстровані клуби канабісу, де можна буде легально вирощувати та вживати коноплі. Країна консультуватиметься з Німеччиною на кожному етапі розробки ініціативи, адже та вже має власний план легалізації.

Заборона розповідає про декриміналізацію речовини у європейській державі.


Чехія легалізує рекреаційну марихуану

Чеська Республіка вважається однією з найбільш ліберальних країн щодо канабісу. Так, у 2010 році зберігання до 10 грамів конопель зробили адміністративним, а не кримінальним порушенням, а у 2013 році узаконили їх вживання у медичних цілях. Також за спеціальною ліценцією в країні можна вирощувати марихуану з вмістом ТГК [активна речовина, яка має одурманюючий ефект] до 1%, але тільки для промислових цілей, пише Forbes.

При цьому вживання канабісу в особистих цілях вважається незаконним, хоч і не карається. Так само нелегальна купівля наркотичної речовини без лікарського рецепту. Тепер країна має намір повністю легалізувати вживання марихуани через розробку подібного законопроєкту Німеччиною.

Де у Європі дозволена медична марихуана. Інфографіка: TalkingDrugs.org

Читати більше новин в Telegram

«Чеський коаліційний уряд розробляє законопроєкт щодо регулювання галузі, який, як очікується, буде представлений у березні 2023 року, а повна легалізація може набути чинності до січня 2024 року. Чиновники контактують з урядом Німеччини для координації дій», — кажуть у виданні.

Всі деталі ще не пропрацьовані, але вже відомо, що марихуану продаватимуть у аптеках та спеціалізованих магазинах. При цьому кожен муніципалітет країни отримає право вирішувати, дозволяти й забороняти такі пункти продажу у регіоні. Схожий принцип діє у США: за федеральним законодавством, канабіс є криміналізованим, однак, наприклад, у Каліфорнії, медична та рекреаційна марихуана дозволені.

Також будуть створені соціальні клуби канабісу — це свого роду громадські організації, де коноплі спільно вирощуються та розподіляється серед зареєстрованих членів. При цьому такі клуби зобов’язуються слідкувати за нормою вживання марихуани серед членів та пропагувати розумні межі. Така система кілька років успішно діє в Іспанії.

Німеччина виключить коноплю зі списку наркотиків

Міністерство охорони здоров’я розробило план узаконення коноплі для особистого використання. Він буде розглянутий парламентом наприкінці 2022 року.

Так, у проєкті пропонується:

  • прибрати коноплю з офіційного переліку наркотиків;
  • продавати речовини будуть у магазинах та аптеках, але для цього їм потрібно буде отримати спеціальну ліцензію. Враховуватиметься віддаленість точок продажу від шкіл і дитячих садків;
  • мешканці країни від 18 років зможуть купувати та зберігати до 20 грамів канабісу;
  • самостійно можна буде вирощувати до двох рослин;
  • кількість ТГК у легалізованому канабісі не має перевищувати 10 % для людей від 18 до 21 року, 15% — від 21 року;
  • якщо підлітків спіймають на вживанні коноплі, їх також не каратимуть, але служби у справах молоді зможуть призначати їм профілактичні курси, а сама речовина конфісковуватиметься;
  • продаж синтетичних канабіноїдів також залишається забороненим.

З чинного законодавства залишать повну заборону на рекламу канабісу. Також запровадять спеціальний податок на марихуану, який буде залежати від вмісту ТГК.

Раніше Заборона розповідала про виключення канабісу зі списку найнебезпечніших наркотиків у світі. Це дозволило науковцям отримувати дозволи на дослідження марихуани для медичних цілей, а активістам —  посилатися на міжнародний документ при доведенні користі медичної марихуани.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій