Читаєте зараз
В океані знайшли літак авіаторки, яка зникла 85 років тому: хто вона

В океані знайшли літак авіаторки, яка зникла 85 років тому: хто вона

Ilona Kivva
Автор:

Підводні археологи з групи Deep Sea Vision знайшли на дні Тихого океану літак американської льотчиці Амелії Ергарт. Вона зникла під час спроби облетіти навколо світу 85 років тому, пише CNN.

Амелія була однією з перших жінок-льотчиць та першою жінкою, яка перелетіла Атлантичний океан. Була також відома як ораторка, письменниця, журналістка та популяризаторка авіації. Крім того, Ергарт стала кумиркою раннього фемінізму.

Недатований знімок, зроблений у 30-х роках, на якому зображено американську льотчицю Амелію Ергарт, яка сидить за штурвалом свого літака. Фото: STAFF/AFP через Getty Images

Влітку 1937 року жінка відправилась в навколосвітній політ. Разом із навігатором льотчиця рушила з Нової Гвінеї і мала зустрітись з береговою охороною США на тихоокеанському острові Гауленд. Тоді сталось її трагічне і таємниче зникнення. За декілька місяців пошуків влада США оголосила Амелію мертвою, проте ані тіло жінки, ані її літак до цього моменту не були знайдені.

Остання група, яка приєдналася до пошуків — команда підводних археологів і експертів з морської робототехніки з Deep Sea Vision. Вони просканували понад 13 468 квадратних кілометрів дна океану за допомогою підводного апарату Hugin 6000, який створює карту морського дна за допомогою ехолотної технології. Група помітила аномалію в Тихому океані — понад 4877 метрів під водою — яка нагадує малий літальний апарат.

Команда вважає, що аномалією може бути Lockheed 10-E Electra, 10-пасажирський літак, яким керувала Ерхарт, коли вона зникла безвісти під час спроби облетіти навколо світу. Знахідка розташовується за 161 кілометр від острова Хауленд, наступного місця, де Амелія і навігатор Фред Нунан мали приземлитися після свого останнього зльоту з Лае, Папуа-Нова Гвінея.

«Деякі люди називають це однією з найбільших загадок усіх часів. У нас є можливість завершити одну з найкращих американських історій за всі часи», — сказав генеральний директор компанії.

Deep Sea Vision планує здійснити ще одну експедицію, щоб підтвердити свої знахідки та отримати додаткові зображення. Якщо це справді літак Ергарт і він зберіг структуру, його можна було б підняти з води, сказали в компанії.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій