Читаєте зараз
В Польщі посадили за ґрати 14 агентів РФ

В Польщі посадили за ґрати 14 агентів РФ

Daniil Tsarevskyi

Люблінський суд виніс вирок за шпигунство на користь РФ 14 громадянам України, Білорусі та Росії. Всього схопили 16 людей, але ще двох судитимуть окремо, пише Wiadomości.

Розслідування справи завершилося в листопаді 2023 року. Тоді Люблінський відділ Національної прокуратури спільно з Управлінням внутрішньої безпеки передали до суду обвинувальний акт щодо 16 підозрюваних.

Одного з обвинувачених засудили до шести років позбавлення волі. Найменший термін ув’язнення — приблизно один рік – суд призначив жінці. Крім того, усі засуджені мають сплатити 5 000 злотих до Фонду правосуддя. Участь кожного у злочині не уточнюється.

Було встановлено, що шпигуни діяли з січня по березень 2023 року в Бялій Підляській, Хелмі, Медиці, Перемишлі, Жешуві, Варшаві, а також в інших місця в країні.

Слідчі з’ясували, що затримані збирали інформацію, фотографували військові та цивільні об’єкти, розпалювали антиукраїнські та антинатівські настрої. Також вони готували акти диверсії, зокрема, планували підрив потягів зі зброєю та гуманітарною допомогою для України. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій