Читаєте зараз
В Росії заборонили Заборону через лайфхаки про коктейлі Молотова

В Росії заборонили Заборону через лайфхаки про коктейлі Молотова

Ilona Kivva
Автор:
  • Редакційна стаття «Бандерівське смузі для путінських друзів. Як зробити коктейль Молотова — основні рецепти та лайфхаки» була опублікована 27 лютого 2022 року.
  • В квітні-2022 Федслужба з нагляду у сфері зв’язку інформаційних технологій і масових комунікацій РФ надсилала редакції Заборони погрози.
  • Заборона вже багато місяців недоступна в РФ у відкритому доступі.

Незалежне українське медіа Заборона отримало попередження про заборону роботи сайту на території Росії. Бан ухвалений на основі  російського законодавства та рішення суду, який знаходиться на окупованій території України. Ще у квітні 2022 року Роскмонадзор обіцяв обмежити доступ до інтернет-ресурсу.

Розповідаємо про лист, отриманий на електронну пошту Забороною та хостінгом.


Роскомнадзор обмежив доступ до Заборони

В кінці квітня 2022 року Заборона отримала сповіщення про внесення інформації до «Єдиного реєстру доменних імен, покажчиків сторінок сайтів у мережі «Інтернет» та мережевих адрес, що дозволяють ідентифікувати сайти у мережі «Інтернет», що містять інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено» (далі — Єдиний реєєстр). 

«Відповідно до частини 7 статті 15.1 Федерального закону від 27.07.2006

№ 149-ФЗ «Про інформацію, інформаційні технології та захист інформації» повідомляємо, що на підставі рішення суду/уповноваженого федерального органу виконавчої влади (Євпаторійський міський суд, Республіка Крим) від 06.04.2022 № 2а-951/2022 покажчик (вказівники) (сторінок) сайту в мережі “Інтернет” включений до «Єдиного реєстру», номер реєстрового запису 1650308-РІ у зв’язку з тим, що цей покажчик (покажчики) сторінки (сторінок) сайту в мережі “Інтернет” містить відомості, поширення яких у Російській Федерації заборонено рішенням суду», — йдеться в повідомленні Роскомнадзору.

Читати більше новин в Telegram

Нагадаємо, що мова йде про редакційний матеріал Заборони, написаний і опублікований 27 лютого 2022 року. Тоді вся Україна була під російськими обстрілами, ворожі танки утюжили вулиці селищ, противник тероризував Київщину і вже підступав до Києва. Вся країна чинила опір, тож нашим громадянським обов’язком було розповідати українцям про те, як це можна зробити через коктейлі Молотова, а іноземцям — чому, власне, бандеросмузі є одним з проявів української нескореності.

«Російська влада продовжує забороняти пресу, бо саме журналісти розповідають світу про їхні злочини. Водночас такі заборони демонструють, наскільки російська верхівка боїться ЗМІ, боїться, що російські громадяни дізнаються про те, що відбувається у вільному світі і які існують способи громадянського спротиву диктатурі», — каже головна редакторка Заборони Катерина Сергацкова.

Російське відомство заявляє, що в разі відмови або бездіяльності власника сайту провайдер хостингу зобов’язаний обмежити доступ до сайту протягом доби з моменту отримання повідомлення.

«У разі неприйняття провайдером хостингу та (або) власником сайту вказаних заходів буде прийнято рішення про включення мережевої адреси, що дозволяє ідентифікувати сайт у мережі ‘Інтернет’, що містить інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено в реєстр, а доступ до нього операторами зв’язку буде обмежено», — кажуть в Роскомнадзорі.

Раніше Заборона разом з партнерами та друзями заснувала проєкт про російський колоніалізм Воля Хаб. Долучитися до розповіді всьому світу про злочини росіян на окупованих, анексованих, відібраних територіях щодо інших народів може кожен.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій