Читаєте зараз
Роскомнадзор вимагає від Заборони видалити україномовний матеріал: цікаві подробиці

Роскомнадзор вимагає від Заборони видалити україномовний матеріал: цікаві подробиці

Evgenia Kostina
  • ІА «Заборона Медіа» отримала лист від Роскомнадзору.
  • Федеральна служба країни, що здійснює терор в Україні, вимагає прибрати з сайту україномовний матеріал про рецепти коктейля Молотова.
  • Головна редакторка Заборони Катерина Сергацкова зазначила, що «російська вбивча цензура рано чи пізно буде знищена нашими Джавелинами вільного світу».

Федеральна служба з нагляду у сфері зв’язку інформаційних технологій і масових комунікацій Росії (Роскомнадзор) пригрозила українському інформаційному агентству «Заборона Медіа» забороною на території РФ. Уникнути покарання можна, якщо видалити з сайту матеріал про коктейлі Молотова, написаний українською мовою.

Лист з відповідними вимогами отримано на електронну пошту Забороною та хостінгом. Звісно, Заборона не буде виконувати вказівки Роскомнадзору.


Лист Забороні від Роскомнадзору

26 квітня 2022 року Заборона отримала листа від Федслужби з нагляду у сфері зв’язку інформаційних технологій і масових комунікацій РФ.

«Надсилається повідомлення про внесення до «Єдиного реєстру доменних імен, покажчиків сторінок сайтів у мережі «Інтернет» та мережевих адрес, що дозволяють ідентифікувати сайти у мережі «Інтернет», що містять інформацію, поширення якої в Російській Федерації заборонено» наступне: 

https://zaborona.com/yak-zrobiti-koktejl-molotova-osnovni-reczepti-ta-lajfhaki/», — йдеться в заяві (скріншот нижче).

Отже Роскомнадзор вніс в свій реєстр неугодних україномовну версію матеріалу: «Бандерівське смузі» для путінських друзів. Як зробити коктейль Молотова — основні рецепти та лайфхаки». Він був опублікований на Забороні 27 лютого, в перші дні повномасштабного нападу Росії на Україну.

Цікаво, що рівно за два місяці україномовна версія цієї статті набрала лише 4 726 унікальних перегляди, з них з території РФ — 37. Набагато більше переглядів (30 000+) отримала англомовна версія, яка чомусь не викликала в Роскомнадзора заперечень.

Дані Google Analytics за період 27.02.—27.04.2022 матеріалу на Забороні: «Бандерівське смузі» для путінських друзів. Як зробити коктейль Молотова — основні рецепти та лайфхаки

«Ситуація виглядає комічно, адже орган цензури окупантів Роскомнадзор вимагає від українського медіа видалити текст українською мовою. Чому не вимагати того ж самого від британської чи китайської преси? А те, що їх турбує саме стаття про те, як приготувати коктейль Молотова, звучить як анекдот. Проте я вважаю, що це також і сигнал для української преси — що Росія намагається втручатися в український інформаційний простір, присвоїти його — так, ніби росіяни мають на нього якесь право», — коментує історію співзасновниця-головна редакторка Заборони Катерина Сергацкова.

«У разі неприйняття провайдером хостингу та (або) власником сайту заходів щодо видалення забороненої інформації та (або) обмеження доступу до сайту в мережі «Інтернет», буде прийнято рішення про включення до єдиного реєстру мережної адреси, що дозволяє ідентифікувати сайт у мережі «Інтернет» таким, що містить інформацію, поширення якої у Російської Федерації заборонено, а доступом до нього буде обмежений»,  — йдеться у листі російського органу цензури.  

Скріншот листа від Роскомнадзора Забороні (26.04.2022)

«Текст ми видаляти, звісно, не будемо. Росіяни змушують журналістів і редакторів на тимчасово окупованих териториях співпрацювати з ворогом, беручи в заручники їхніх рідних. Вони стріляють у вишки Суспільного мовлення і вбивають журналістів в зоні військових дій. Але їхня вбивча цензура рано чи пізно буде знищена. Знищена нашими Джавелинами вільного світу», — підкреслила Катерина Сергацкова.

Нагадаємо, що в Україні заснований Фонд термінової підтримки для журналістів та активних громадян 24.02., який покликаний надати тим, хто працює в полі, необхідний захист. Наразі адміністративні та фінансові операції фонду обробляє команда Zaborona Media Europe в Естонії та SaintJavellin в Канаді.

Раніше Заборона писала про принципове рішення редакції не публікувати матеріали (ані новини, ані великі формати) російською мовою.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору