Читаєте зараз
В Саудівський Аравії вперше за 70 років продаватимуть алкоголь, але з дивними правилами

В Саудівський Аравії вперше за 70 років продаватимуть алкоголь, але з дивними правилами

Ilona Kivva
Автор:

В Ер-Ріяді, столиці Саудівської Аравії, відкриють перший за більш ніж 70 років магазин з алкогольною продукцією. Її продаватимуть немусульманським емігрантам, пише BBC.

Очікується, що клієнтами стануть дипломати, які роками імпортували випивку в запечатаних офіційних пакетах, відомих як дипломатична валіза. Офіційні особи Саудівської Аравії заявили, що магазин буде протидіяти незаконній торгівлі алкоголем.

Новий магазин буде розташований у дипломатичному кварталі Ер-Ріяда на захід від центру міста. Заклад планують відкрити протягом кількох тижнів. Однак будуть обмеження:

  • для покупки алкоголю послам потрібно буде заздалегідь зареєструватися та отримати дозвіл від уряду;
  • до магазину не допускатимуть людей молодше 21 року, відвідувачам потрібно бути вдягненими належним чином;
  • застосовуватимуть щомісячні обмеження кількості випитого.

Меценати обмежаться 240 балами алкоголю на місяць. Один літр міцних напоїв коштуватиме шість балів, літр вина – три бали, а літр пива – один бал. Поки немає припущень, чи розшириться клієнтура до звичайних іноземців без дипломатичних привілеїв, які офіційно не мають доступу до алкоголю.

Спиртне в країні заборонили у 1952 році після того, як нетверезий син короля Абдулазіза застрелив британського дипломата. Згідно з чинним законодавством Саудівської Аравії, покарання за вживання або зберігання алкоголю можуть включати штрафи, тюремне ув’язнення, публічне бичування та депортацію для несанкціонованих іноземців.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій