Читаєте зараз
В Сербії відпустили ексгенерала СБУ Наумова

В Сербії відпустили ексгенерала СБУ Наумова

Ilona Kivva
Автор:

Ексгенерал СБУ Андрій Наумов вийшов з в’язниці у Сербії. Йому не дозволено залишати країну, доки не завершиться процес апеляції, пише ВВС.

Рішення у справі Наумова про відмивання коштів сербський суд оголосив у вересні 2023 року. Його засудили на рік, але на той час він практично вже відбув цей термін ув’язнення. Згодом і захист, і обвинувачення подали апеляційні скарги на це рішення — розгляд триває.

Колишній генерал СБУ Андрій Наумов. Фото: Схеми

Колишній бригадний генерал Наумов почав працювати в Службі безпеки у 2019 році, а наприкінці 2021 року перейшов у Головне управління внутрішньої безпеки. До СБУ керував держпідприємством Центр організаційного-технічного та інформаційного забезпечення управління зоною відчуження.

Після початку повномасштабного вторгнення виїхав з України — у квітні Володимир Зеленський позбавив його звання генерала. Вже у червні-2022 Наумова арештували на кордоні між Сербією та Північною Македонією разом з громадянином Німеччини Александаром Акстом. У них знайшли незадекларовані €600 000, близько $125 000 доларів та коштовності. Сербські правоохоронці запідозрили, що гроші походять від злочинної діяльності. 

Генпрокуратура України оголосила йому про підозру у привласненні, розтраті майна та у зловживанні службовим становищем (ч. 4 ст. 191, ч. 2 ст. 364 КК України (стосується його діяльності на посаді директора ДП у зоні відчуження, коли він уклав «завідомо економічно невигідний договір»). Пізніше додалась ще одна підозра — у шахрайстві і завданні збитків державі на понад 3.2 млн гривень (вже за часів роботи в СБУ).

Україна подала клопотання про екстрадицію у жовтні-2023, але у запиті було відмовлено. 

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій