Читаєте зараз
В США щепитимуть дітей. А в Україні щодня коронавірус виявляють в 1000 дітей

В США щепитимуть дітей. А в Україні щодня коронавірус виявляють в 1000 дітей

Markiian Oliiarnyk
  • В США готуються провакцинувати понад 28 мільйонів дітей віком 5-11 років.
  • В Україні протягом тижня виявляють понад 1000 нових випадків коронавірусу серед дітей.
  • МОЗ вже підготував документи про вакцинацію підлітків, але коли вона розпочнеться — невідомо.

У Сполучених Штатах Америки готуються щепити понад 28 мільйонів дітей віком від 5 до 11 років вакциною виробництва Pfizer/BionTech. Наразі очікується прийняття остаточного рішення регуляторними органами США. Тим часом в Україні кількість нових випадків серед дітей вже протягом тижня перевалює за тисячу. 

Заборона розповідає про вакцинацію дітей в США, а також про ситуацію з коронавірусом серед дітей в Україні.


Вакцинація дітей в США

Вже у листопаді 2021 року в США може розпочатися вакцинація дітей віком від 5 до 11 років. Про це 24 жовтня заявив провідний фахівець США з інфекційних захворювань Ентоні Фаучі, повідомляє Reuters.

«Якщо все піде добре, і ми отримаємо схвалення регуляторних органів і рекомендацію від Центру з контролю та профілактики захворювань, то цілком можливо, і навіть дуже ймовірно, що для дітей віком від 5 до 11 років вакцини будуть доступні вже протягом першого або другого тижня листопада», — заявив Фаучі. 

Як пише Reuters, якщо вакцинацію дітей віком 5-11 років буде схвалено, то в США щепитися проти COVID-19 зможуть ще  близько 28 мільйонів юних американців.

Читати більше новин в Telegram

Дітей планують щепити вакциною виробництва Pfizer/BioNTech. Консультативна група Управління з продовольства і медикаментів (УПМ) США 26 жовтня обговорить їхню заявку на отримання ліцензії на використання цієї вакцини для дітей молодшого віку (5-11 років). Згідно з новими даними, вакцина проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech показала ефективність 91% проти симптоматичного захворювання у дітей молодшого віку. 

Флакон з вакциною від Pfizer/BioNTech. Фото: Atiwat Silpamethanont/NurPhoto via Getty Images

Остаточне рішення про схвалення вакцинації дітей віком 5-11 років приймає Центр з контролю та профілактики захворювань (ЦКЗ) США, який розгляне рекомендації УПМ щодо вакцини Pfizer/BioNTech 2 або 3 листопада 2021 року. 

Директорка ЦКЗ Рошель Валенскі заявляє, що відомство не затягуватиме з прийняттям рішення. «Ми знаємо, скільки батьків зацікавлені у вакцинації своїх дітей у віці від 5 до 11 років, і ми маємо намір діяти якомога швидше», — передає її слова інформаційне агентство Reuters.

Наразі вакцина проти COVID-19 від Pfizer/BioNTech дозволена для використання для дітей від 12 років. За даними The New York Times, станом на 24 жовтня 2021 року, першу дозу вакцини отримало 78% представників цією вікової групи, а 67% — обидві. Також біотехнологи компаній вивчають можливість використання цієї вакцини для дітей віком до 5 років.

Вакцинація дітей в Україні

26 жовтня 2021 року в Україні було виявлено 19 120 нові випадки захворювання на COVID-19, 1 414 з них — це діти. Починаючи від 19 жовтня, цей показник варіювався від 1309 до 1800.

Наразі в Україні дозволено вакцинувати лише окремі категорії дітей, віком понад 12 років, і лише за рекомендаціями лікарів або якщо наявність щеплення від коронавірусу є обов’язковою умовою для перетину дитиною кордону. 

Раніше міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко заявляв, що дітей та підлітків щепитимуть тоді, коли буде провакциновано щонайменше 50% дорослого населення країни. Однак, за даними сервісу Our World Data, станом на 25 жовтня 2021 року в Україні лише 16% населення пройшли повний курс вакцинації.

Статистичні дані захворюваності та вакцинації проти COVID-19 в Україні за 24 жовтня 2021 року. Фото: Міністерство охорони здоров’я України

Втім, за словами начальника головного управління Державної служби з питань безпеки харчових продуктів і захисту прав споживачів у місті Києві Олега Рубана, Міністерство охорони здоров’я (МОЗ) України вже підготувало документи про вакцинацію дітей від 14 років. Утім, розпочати процес щеплення підлітків можна буде лише після проходження наступних етапів підготовки. Скільки цих етапів передбачено та скільки часу вони триватимуть Рубан не зазначає.

«Сьогодні є документи щодо вакцинації 18+ і 14+. Розробляються документи відносно дітей-підлітків. Але це буде згодом, тому що триває період оформлення документів — саме цей контингент необхідно вже сьогодні вакцинувати. Документи щодо вакцинації 14+ вже підготовлені Міністерством охорони здоров’я, але це виключно компетенція МОЗ впроваджувати такі заходи», — передає слова Рубана Україна 24.

Раніше Заборона розповідала про перехід українських регіонів до червоної зони, а також про те, як вакцинація впливає на епідеміологічну ситуацію в країні.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій