'
Читаєте зараз
В Україні заборонили організацію, яка хотіла створити «Харківську народну республіку»

В Україні заборонили організацію, яка хотіла створити «Харківську народну республіку»

Сергій Сурепін

Харківський окружний адміністративний суд заборонив діяльність обласної громадської організації «Русь триєдина». Її активісти закликали до створення «Харківської народної республіки» і приєднання до РФ. Про це повідомила прес-служба СБУ.

Працівники спецслужби встановили, що учасники організації були активними учасниками «Антимайдану». Крім того активісти громади вимагали проведення референдуму щодо федералізації України та організували низку хресних ходів центральними вулицями Харкова. Представники організації «закликали до створення фейкової «Харківської народної республіки» із подальшим входженням її до складу РФ».

Представники організації неодноразово брали участь у проросійських акціях навесні 2014 року, у тому числі в мітингах на площі Свободи й біля будівлі мерії на площі Конституції. Глава «Русі Триєдиної» Сергій Моїсеєв поїхав в РФ. У 2013 році з ініціативи «Русі Триєдиної» в Бірках Зміївського району встановили пам’ятник Олександру III.

Нагадаємо, у серпні 2014 року Харківський окружний адмінсуд заборонив сепаратистську організацію «Юго-Восток». Суд визнав вагомими всі докази, надані прокуратурою, та ухвалив рішення заборонити ГО «Общественное движение «Юго-Восток» шляхом примусового розпуску. Організація вимагала створити Південно-Східну федеративну республіку в складі України.

Як заявив прокурор міста Євген Попович, діяльність цієї організації несе в собі загрозу суверенітету України й безпеці її народу: «Результати всіх досліджень свідчать, що учасники цієї громадської організації неодноразово закликали до зміни конституційного ладу насильницьким шляхом і незаконного захоплення державної влади, агітували за порушення суверенітету й територіальної цілісності України».

Читати більше новин в Telegram
Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій