'
Читаєте зараз
В Україні заборонили прокат фільмів з Леонідом Ярмольником і Іриною Алфьоровою

В Україні заборонили прокат фільмів з Леонідом Ярмольником і Іриною Алфьоровою

Сергій Сурепін

Державне агентство з питань кіно скасувало прокатні посвідчення 5 фільмів, у яких знімалися російські актори Леонід Ярмольник та Ірина Алфьорова. Про це повідомляє прес-служба відомства.

З участю Ярмольника заборонені фільми «Любов у великому місті – 2» (2010), «Лузер» (2007), «Божа тварина» (1991). З участю Алфьорової заборонені до прокату «Зірка шерифа» (1991) і «Втрачений рай» (2000).

Раніше, 22 жовтня, Міністерство культури включило ці два прізвища в перелік осіб, які становлять загрозу українській національній безпеці. Зараз у список входять 144 людини. Перелік осіб, які становлять загрозу національній безпеці, складає Мінкультури на підставі звернень Ради національної безпеки і оборони, СБУ, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Особам, які загрожують нацбезпеці України, закривають в’їзд у країну, а також забороняють показувати фільми з їхньою участю. Усього в Україні заборонено 233 стрічки.

Реакція Алфьорової

«Це просто комедія – усе, що можу сказати. Нормальні люди можуть артистів так? Це смішно. Це ж треба щось зробити для цієї країни погане, але крім хорошого я нічого не зробила. Через те, що я люблю свою батьківщину і свого президента, тому вони вносять?», – повідомила акторка. Також Алфьорова додала, що в Україну її не пускають уже 10 років.

Читати більше новин в Telegram

Реакція Ярмольника

Леонід Ярмольник заявив, що в Україні роблять що хочуть, водночас ніяких приводів для того, щоб оголосити його або Ірину Алфьорову загрозою української безпеки, не було: «Я нічого не говорив, не був там на гастролях. До того ж, я навіть у Криму не був. Мене просили туди приїхати, але я не зміг через розклад. Чому вони так себе ведуть, навіщо їм це треба, я поняття не маю. Таке відчуття, що вони чи то п’ють, то чи курять, то чи просто хворі. Я всіх прошу не звертати уваги на них. Своїми ідіотськими списками й заявами вони намагаються викликати відповідну реакцію. Але я думаю, що в цій ситуації краще взагалі не вступати в діалог і не реагувати. Говорити з дурнями – собі дорожче. Та і про що з ними говорити?».

Що вони зробили

Ярмольник у березні 2014 підтримав введення російських військ до Криму та його окупацію назвавши півострів «споконвічно російською землею». Тоді ж заявив про ксенофобію, яка притаманна українцям, «підтвердивши» свої слова розповіддю про нібито лінчування в Україні темношкірого іноземця. Згодом ці слова стали приводом для численних жартів про «розірваного на березах» Ярмольника.

Російська акторка театру й кіно Ірина Алфьорова в одному з інтерв’ю після початку російської агресії в Україні зізналася, що любить Володимира Путіна.

У 2017 році в СБУ заявили, що заборонили в’їзд деяким російським артистам. Серед них: Надєжда Бабкіна, Леонід Ярмольник, Нікіта Міхалков, Станіслав Говорухін, Міхаіл Задорнов, Ірина Алфьорова, Алєксєй Панін та інші.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій