Читаєте зараз
В Україні заборонили прокат фільмів з Леонідом Ярмольником і Іриною Алфьоровою

В Україні заборонили прокат фільмів з Леонідом Ярмольником і Іриною Алфьоровою

Сергій Сурепін

Державне агентство з питань кіно скасувало прокатні посвідчення 5 фільмів, у яких знімалися російські актори Леонід Ярмольник та Ірина Алфьорова. Про це повідомляє прес-служба відомства.

З участю Ярмольника заборонені фільми «Любов у великому місті – 2» (2010), «Лузер» (2007), «Божа тварина» (1991). З участю Алфьорової заборонені до прокату «Зірка шерифа» (1991) і «Втрачений рай» (2000).

Раніше, 22 жовтня, Міністерство культури включило ці два прізвища в перелік осіб, які становлять загрозу українській національній безпеці. Зараз у список входять 144 людини. Перелік осіб, які становлять загрозу національній безпеці, складає Мінкультури на підставі звернень Ради національної безпеки і оборони, СБУ, Національної ради з питань телебачення і радіомовлення. Особам, які загрожують нацбезпеці України, закривають в’їзд у країну, а також забороняють показувати фільми з їхньою участю. Усього в Україні заборонено 233 стрічки.

Реакція Алфьорової

«Це просто комедія – усе, що можу сказати. Нормальні люди можуть артистів так? Це смішно. Це ж треба щось зробити для цієї країни погане, але крім хорошого я нічого не зробила. Через те, що я люблю свою батьківщину і свого президента, тому вони вносять?», – повідомила акторка. Також Алфьорова додала, що в Україну її не пускають уже 10 років.

Реакція Ярмольника

Леонід Ярмольник заявив, що в Україні роблять що хочуть, водночас ніяких приводів для того, щоб оголосити його або Ірину Алфьорову загрозою української безпеки, не було: «Я нічого не говорив, не був там на гастролях. До того ж, я навіть у Криму не був. Мене просили туди приїхати, але я не зміг через розклад. Чому вони так себе ведуть, навіщо їм це треба, я поняття не маю. Таке відчуття, що вони чи то п’ють, то чи курять, то чи просто хворі. Я всіх прошу не звертати уваги на них. Своїми ідіотськими списками й заявами вони намагаються викликати відповідну реакцію. Але я думаю, що в цій ситуації краще взагалі не вступати в діалог і не реагувати. Говорити з дурнями – собі дорожче. Та і про що з ними говорити?».

Що вони зробили

Ярмольник у березні 2014 підтримав введення російських військ до Криму та його окупацію назвавши півострів «споконвічно російською землею». Тоді ж заявив про ксенофобію, яка притаманна українцям, «підтвердивши» свої слова розповіддю про нібито лінчування в Україні темношкірого іноземця. Згодом ці слова стали приводом для численних жартів про «розірваного на березах» Ярмольника.

Російська акторка театру й кіно Ірина Алфьорова в одному з інтерв’ю після початку російської агресії в Україні зізналася, що любить Володимира Путіна.

У 2017 році в СБУ заявили, що заборонили в’їзд деяким російським артистам. Серед них: Надєжда Бабкіна, Леонід Ярмольник, Нікіта Міхалков, Станіслав Говорухін, Міхаіл Задорнов, Ірина Алфьорова, Алєксєй Панін та інші.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій

Нагору