Читаєте зараз
В Україні буде спеціальна субсидія для ВПО: як її можна буде отримати

В Україні буде спеціальна субсидія для ВПО: як її можна буде отримати

Ilona Kivva
Автор:
  • Мінсоцполітики розробило окрему пільгову програму для внутрішніх переселенців. Частково покриватимуть вартість оренд житла.
  • На першому етапі в експериментальному проєкті візьмуть участь 50 000 ВПО.
  • Щоб отримати таку субсидію, потрібно відповідати певним критеріям.

Пільгу призначатимуть за схожим принципом до оформлення субсидії на комунальні послуги. Однак буде низка додаткових вимог. Наприклад, потрібна буде наявність офіційного договору оренди, який багато власників нерухомості не хочуть укладати, щоб не платити податки.

Заборона розповідає про нову субсидію.

Оренда житла: грошова допомога для переселенців

Кабінет міністрів України анонсував збільшення допомоги переселенцям на оренду житла. Кажуть, що теперішні її розміри не вирішують багатьох проблем, зокрема, різницю цін на оренду в різних регіонах. 

Мінсоцполітики розробило окрему субсидію на оренду житла для ВПО. Її призначатимуть за тим самим принципом, що й субсидії на комунальні послуги. Інструмент ще має погодити уряд, але, за прогнозами, запрацювати він має на початку вересня 2024 року.

Пільгу, за словами очільника парламентського комітету з захисту переселенців Павла Фролова, субсидії на оренду житла зможуть отримати:

Читати більше новин в Telegram
  • люди, які перемістилися з тимчасово окупованих територій або зони бойових дій;
  • переселенці, які не мають власного житла;
  • ВПО, які не отримують допомогу на проживання в сумі 2 000-3 000 грн (у березні 2024 року кількість отримувачів таких виплат суттєво зменшили).

Проєкт планують фінансувати або за гроші від донорів, або за рахунок економії грошей за іншими бюджетними програмами. На першому етапі до експерименту мають намір залучити до 50 000 переселенців.

Субсидія має враховувати кількість членів в сім’ї, ціни на оренду житла в конкретному регіоні та спроможність оплачувати цю оренду. Однак Фролов уточнив, що призначатимуть її лише родинам, які витрачають на оренду понад 30% сукупного доходу.

Важливо! Держава зможе компенсувати повністю або частково вартість винайму житла лише за умови, що між орендарем і орендодавцем укладено договір. 

Багато власників нерухомості уникають офіційних договорів і, таким чином, не платять податки з отриманого доходу. Але тих, хто здав переселенцям в оренду будинок чи квартиру, від оподаткування цього доходу можуть звільнити. Типова угода про оренду буде доступна для підписання прямо у відділенні Пенсійного фонду або в особистому електронному кабінеті на сайті ПФУ.

Раніше Заборона розповідала про безоплатну медичну допомогу для переселенців. таких людей мають приймати у всіх державних медзакладах, які здатні забезпечити потрібне лікування. Під час дії воєнного стану вони можуть отримувати медичну допомогу без укладення декларації, а вагітні переселенки можуть обрати для супроводу будь-яку державну лікарню.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій