В Україні будуть нові номерні знаки: перші літери позначатимуть не регіон
- Більшість послуг, які надають сервісні центри МВС, у 2023 році можна отримати онлайн.
- Винятком є проведення експертного огляду автівки, але його можна проходити окремо від інших процедур.
- На час дії воєнного стану не проводиться знищення номерних знаків, які перебувають на платному зберіганні.
На українських номерних знаках, які були оформлені онлайн, більше не вказуватимуться коди регіонів: АМ, АА, ВМ, ВН тощо. Замість них стоятимуть інші літери — вони позначатимуть спосіб оформлення цих ідентифікаторів. Замовити такі номери можна через Дію або Електронний кабінет водія.
Заборона розповідає про головні зміни в оформлені документів та номерів на автівку, які діють у 2023 році.
Номерні знаки на автівки в Україні: нові види і зберігання
Міністерство внутрішніх справ змінило вимоги до державних ідентифікаторів на автомобілі, йдеться у відповідному наказі відомства.
Так, на номерних знаках, які оформлюються через Електронний кабінет водія (ЕКВ) або через Єдиний державний портал електронних послуг, будуть проставлятися позначення двох типів:
- ED або DC — для машин, які були оформлені через ЕКВ;
- DI або PD — для тих, хто реєстрував через Дію.
Позначки стоятимуть першими двома літерами номера. Тобто стандартного коду регіону, наприклад, АМ — для Житомирської області чи ВН — для Одеської, на таких знаках більше не буде взагалі.
Читати більше новин в TelegramТакож змінилася процедура зберігання автономерів у сервісних центрах МВ: її дещо спростили. Цю послугу зазвичай використовують ті, хто хоче перезакріпити свої знаки після продажу авто на іншу машину. Тобто служба фактично виконує функцію перетримки, поки ви не придбаєте та не оформите іншу автівку.
Послугу потрібно замовляти в адміністратора центру одразу під час перереєстрації транспортного засобу. Також варто визначити період зберігання та проплати його (10.8 грн/добу).
Раніше після того, як термін завершувався, подовжити його можна було тільки особисто у центрі, де замовляли послугу. Тепер ця опція доступна онлайн одразу з оплатою через Електронний кабінет водія. Якщо не маєте профілю, зареєструватися можна за кілька хвилин.
Важливо пам’ятати, що проплатити продовження зберігання обов’язково до закінчення поточного терміну.
«На час дії воєнного стану в Україні знищення номерних знаків, які перебувають на платному зберіганні, не проводиться. Це означає, що плата за їх зберігання нараховується, а Сервісні центри МВС продовжують зберігання до моменту звернення власника або до скасування правового режиму воєнного стану», — зазначили у МВС.
Оформлення техпаспорта у 2023 році: що змінилося
В Україні з 14 грудня 2022 року подати заявку на реєстрацію чи перереєстрацію автівки можна також онлайн, розповіли у Міністерстві внутрішніх справ.
«Доступна реєстрація та перереєстрація через Електронний кабінет водія або портал Дія. Послуга здійснюється шляхом подачі в електронній формі заяви, заповнення якої відбуватиметься автоматично, з урахуванням відомостей, отриманих у межах електронної інформаційної взаємодії з єдиною системою МВС України. Раніше було передбачено лише заміну посвідчення водія через Дію», — пояснив заступник очільника відомства Богдан Драп’ятий.
Крім того, було виокремлено процедуру експертного огляду, яка є обов’язковою як при першій, так і при повторній реєстрації. Так, спочатку треба звернутись до експертної служби МВС, отримати висновок, а вже потім з ним йти до будь-якого сервісного центру країни чи заповнювати документи онлайн. На це буде 10 днів — термін впродовж якого висновок експерта є дійсним.
Записатися на огляд автівки можна через сайти сервісного центру чи експертної служби. У заявці є графа, яка дозволяє вказати зручний час та дату проходження огляду.
Раніше Заборона розповідала про процедуру оформлення водійських прав європейського зразка в Україні. Можна навіть обміняти своє посвідчення на нове. Це дозволить без проблем пересуватися Європою на власних чи орендованих авто.
Читати більше новин в Telegram