Читаєте зараз
В Україні добровольцям надали статус учасника бойових дій: кого стосується

В Україні добровольцям надали статус учасника бойових дій: кого стосується

Markiian Oliiarnyk
  • Верховна Рада ухвалила закон, що надав добровольцям ТО статус учасників бойових дій та ветеранів війни.
  • Статус передбачає отримання правового захисту, пільг та фінансової допомоги.
  • Також розширено перелік осіб, які мають особливі заслуги перед державою.

Добровольцям формувань територіальної оборони Верховна Рада України надала статус учасника бойових дій і ветерана війни. Це надає добровольцям правовий захист, пільги у лікуванні та фінансову допомогу у разі непрацездатності. Також парламент розширив перелік захисників, які мають особливі заслуги перед державою, а для бійців добровольчих формувань, що отримали інвалідність, захищаючи державу, та для сімей загиблих, запроваджено соціальний захист

Заборона розповідає про те, що закладено в ухвалений парламентом закон.


Добровольців територіальної оборони визнали ветеранами війни

В Україні добровольці територіальної оборони отримали статус учасників бойових дій та ветеранів війни, згідно із законом №7151, яким розширено список осіб, визнаних учасниками бойових дій. 

Відповідно до закону, статус ветеранів війни, учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни отримають:

  • добровольці Сил територіальної оборони Збройних cил України;
  • учасники добровольчого формування територіальної громади;
  • учасники громадського формування з охорони порядку та державного кордону,
  • учасники заходів, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави внаслідок військової агресії РФ проти України.

«Члени добровольчих формувань територіальних громад, які стали особами з інвалідністю під час виконання завдань, необхідних для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави, внаслідок військової агресії Російської Федерації проти України, а також члени сімей осіб, які були у складі добровольчих формувань територіальних громад і загинули, матимуть право на пенсії нарівні з військовослужбовцями строкової служби та членами їх сімей», — йдеться у пояснювальній записці.

Читати більше новин в Telegram

Учасники бойових дій мають отримувати безкоштовні ліки та лікування, їм виплачується допомога з тимчасової непрацездатності у розмірі 100% середньої заробітної плати незалежно від стажу роботи. Також цей статус передбачає правовий захист добровольців ТрО на рівні з військовослужбовцями.

Крім того, законом було розширено перелік осіб, які мають особливі заслуги перед батьківщиною. Його доповнили бійці, яким із 2014 року вручено орден «Золота Зірка», та особами, які нагороджені орденом Богдана Хмельницького трьох ступенів, орденом княгині Ольги трьох ступенів.

Раніше Заборона розповідала про другу хвилю хвиля мобілізації, кого будуть призивати та чи залучать до бойових дій строковиків.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій