Читаєте зараз
В Україні дозволили брати домашніх тварин в укриття, але є умови

В Україні дозволили брати домашніх тварин в укриття, але є умови

Ilona Kivva
Автор:

Під час повітряної тривоги українці відтепер можуть брати тварин з собою в укриття, йдеться в наказі МВС, опублікованому у Єдиному державному реєстрі нормативно-правових актів.

При цьому люди, які спустились до сховища з чотирилапими, мають слідкувати за безпекою оточуючих та майна. Також власник має:

  • ретельно наглядати за твариною;
  • забезпечити необхідні умови, що відповідають біологічним, видовим та індивідуальним особливостям домашньої тварини (тобто з собою брати пакетики, пелюшки, серветки тощо);
  • дотримуватися санітарно-гігієнічних вимог і ветеринарних норм.

Крім того, потенційно небезпечні для оточуючих тварини мають перебувати на повідці. Собаки, породи яких належать до переліку небезпечних, обов’язково мають бути у намордниках.

До моменту внесення поправок наказ про порядок використання укриттів цивільного захисту не змінювався з 2018 року. В умовах повномасштабної війни норми застаріли, що наочно показали кілька випадків.

Наприклад, в грудні 2023-го охоронець київської школи не пустив дітей з собакою в укриття під час повітряної тривоги. Все тому, що на той час в Україні діяв складений за участі ДСНС порядок використання укриттів. Один з його пунктів забороняв знаходитись у сховищі з улюбленцями.

На ситуацію відреагували в Київській ОВА, Міносвіти та Офісі освітнього омбудсмана. Уряд тоді пообіцяв переглянути діючі правила перебування в укриттях і внести зміни.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій