Читаєте зараз
В Україні можуть ввести нові штрафи для мотоциклістів і водіїв спорткарів

В Україні можуть ввести нові штрафи для мотоциклістів і водіїв спорткарів

Ilona Kivva
Автор:

В українському парламенті 4 серпня 2023 року зареєстрували законопроєкт №9564. Його ініціювали народні депутати від партій «Слуга народу» (19), «Батьківщина», «Довіра», «За майбутнє» (по одному).

У документі пропонується доповнити адміністративний кодекс статтею 121-4. Вона передбачатиме відповідальність за їзду за кермом автівок, мотоциклів чи інших транспортних засобів, які під час роботи перевищують допустимий рівень шуму. 

«Останнім часом серед окремих водіїв стає розповсюдженою практика втручання у систему вихлопних газів для здійснення тюнінгу. Це призводить до значного збільшення шуму від роботи двигуна. Тенденція особливо розповсюджена серед молоді та мотоциклістів. Звуки схожі на шум Шахедів та інших дронів і створюють [хибне] уявлення про небезпеку», — йдеться у пояснювальній записці.

Тобто міра торкнеться водіїв мотоциклів, спорткарів, а також звичайних автівок, які були перероблені для посилення рівня шуму. Чинні законодавчі норми, за словами парламентарів, не містять чітких заборон на експлуатацію надгучного транспорту або охоплюють тільки окремі випадки порушення рівня шуму.

Як пропонують карати порушників:

  • перший штраф — 1 000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. станом на 2023 рік це 17 000 гривень. Виписуватиме поліція;
  • повторне порушення — 2 000 НМДГ (34 000 грн) з можливим позбавленням водійських прав на строк від трьох до шести місяців. Призначатиме суд.

Важливо! Заборону пропонується встановити виключно в межах населених пунктів, а також виключити відповідальність у випадках проведення автомобільних спортивних змагань та інших заходів.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій