'
Читаєте зараз
​​В Україні можуть почати блокувати рахунки ухилянтів

​​В Україні можуть почати блокувати рахунки ухилянтів

Ilona Kivva
Автор:

У Верховній Раді готують до другого читання законопроєкт про мобілізацію. Обговорюють, зокрема, положення про обмеження прав ухилянтів, які не з’явилися в ТЦК протягом 10 днів з моменту отримання повістки, йдеться в матеріалі Заборони.

Законопроєкт зараз передбачає такі обмеження:

  • накладення арешту на банківські рахунки;
  • на виїзд за кордон;
  • на право на керування автомобілем.

Раніше пропонували накладати обмеження за рішенням глави ТЦК. Після правок норму виправили, щоб усі заходи застосовували лише за рішенням суду після звернення ТЦК. 

Членкиня Комітету ВРУ з питань національної безпеки, оборони та розвідки Ірина Фріз вважає, що надмірні повноваження ТЦК є антиконституційними.

«В ідеалі бажано взагалі прибрати всі формати заходів впливу. Якщо потрібно, то зробити більш жорсткою адміністративну відповідальність, але для цього достатньо окремим законом внести зміни та збільшити розмір штрафу. І закласти механізми застосування цих штрафів у кодекс адміністративного судочинства», — вважає народна депутатка.

Попри запевнення депутатів, що норму приберуть, її поява в першому читанні вже вплинула на банківську систему. За січень 2024 року українці зняли з депозитних рахунків 27 млрд гривень. Це рекорд з моменту запровадження воєнного стану, йдеться у звіті Національного банку.

Раніше Заборона писала, що військовозобов’язані українці в разі ухилення від мобілізації можуть отримати умовний термін покарання. Після цього вони і надалі підлягатимуть призову.

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій