Читаєте зараз
В Україні отримання водійських прав і техпаспорта може здорожчати

В Україні отримання водійських прав і техпаспорта може здорожчати

Ilona Kivva
Автор:
  • Діють сталі ціни на оформлення посвідчення водія чи техпаспорта на автівку. Доплачувати треба тільки за терміновість.
  • У Раді пропонують доручити Кабміну встановлювати розмір плати.
  • Військових та людей з інвалідністю від сплати адмінзборів планують звільнити.

В Україні можуть прив’язати вартість послуг у сервісних центрах Міністерства внутрішніх справ до прожиткового мінімуму. Це означає, що вони зростатимуть щонайменше раз на рік. Приміром, у листопаді 2022 оформлення водійських прав, якщо врахувати тільки базові послуги, коштуватиме 1690 гривень замість 52.

Заборона розповідає про ініціативу в українському парламенті.


Ціни на послуги центрів МВС встановлюватиме Кабмін: законопроєкт у Раді

У Верховні Раді України зареєстрували законопроєкт №8193 щодо плати за послуги державної реєстрації транспортних засобів та допуску до керування. Ініціаторами документа стали 29 народних депутатів від партій «Слуга народу» (27), «За майбутнє» та депутатської групи «Довіра» (по одному).

Що пропонують:

  • збільшити граничну вартість усіх адмінпослуг, прив’язавши її до прожиткового мінімуму;
  • наділити Кабмін правом змінювати розмір плати за послуги.

«Сервісні центри у середньому за рік видають 1 000 000 посвідчень водія та 1 720 000 документів реєстрації/перереєстрації/зняття з обліку транспортних засобів. Щороку витрати на організацію зростають, але розмір плати за послуги залишається незмінним впродовж багатьох років», — йдеться у пояснювальній записці.

Читати більше новин в Telegram

Приміром, адміністративний збір за видачу водійського посвідчення протягом п’яти робочих днів (нетермінова планова видача) становитиме 0.3 від прожиткового мінімуму. Станом на листопад 2022 року це 780 гривень. Додатково також треба сплачувати за прийняття іспитів. Вартість теоретичного становитиме 0.15 ПМ — 390 грн, а практичного — 0.2 ПМ, або 520 гривень.

Нині увесь збір за видачу прав складає 52 гривні, тобто тільки на цьому етапі потрібно буде заплатити у 30 разів більше (1690 грн), зазначають у Telegram-каналі «Блог юриста».

Людям, яких позбавили посвідчення водія, за повернення треба буде заплатити адмінзбір у розмірі 0.3 ПМ — 780 гривень. Така ж сума буде за реєстрацію, перереєстрацію чи зняття з обліку транспортних засобів. Для порівняння, нинішня ціна на послуги складає 200 гривень, тобто майже у чотири рази менше.

Важливо! Учасників бойових дій та людей з інвалідністю, яка отримана внаслідок війни, планують звільнити від сплати цих зборів. Вони повинні будуть тільки компенсувати вартість бланка (пластикової картки для прав чи техпаспорта).

Раніше Заборона розповідала про процедуру заміни водійського посвідчення через смартфон. Зробити це можна як через втрату, викрадення прав, так і просто через бажання оновити документ. 

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій