В Україні підвищили виплати за програмою Прихисток
- Проєкт допомагає внутрішнім переселенцям знаходити безкоштовне житло на новому місці.
- Щоб прихистити людей, треба подати спеціальну заявку. Зробити це можна двома способами.
- Орендодавці отримують грошову допомогу від держави.
В Україні з 1 жовтня 2022 року більше ніж у половину збільшили виплати компенсацій на житлово-комунальні послуги для людей, що прихистили вимушених переселенців (ВПО). Так, можна отримувати по 900 гривень щомісяця за кожного, кому надали прихисток.
Заборона розповідає, як прихистити у себе ВПО та отримати виплати.
Як прихистити переселенців
Українці, що живуть у відносно безпечних регіонах, можуть прихистити у себе вимушених переселенців. Зробити це можна двома способами:
- написати заяву до органу місцевої влади;
- самостійно заповнити онлайн-заявку.
Подати електронну форму можна на сайті «Прихисток»:
- потрібно пройти коротку реєстрацію;
- обрати розділ «Надати житло»;
- у заявці вказується місто, де ви проживаєте, скільки людей готові прихистити, який тип житла надаєте (спальне місце/кімната/окреме житло);
- додатково можна вказати конкретний термін, який ВПО можуть знаходитися у вас, чи приймаєте тварин тощо.
Важливо! Програма передбачає виключно безкоштовне проживання переселенців.
Читати більше новин в TelegramТі, хто приймає ВПО, також можуть отримати компенсації на житлово-комунальні послуги від держави. Для цього є дві умови:
- не мати боргу за комуналку;
- переселенець не отримує спеціальних виплат для покриття витрат на житло.
Гроші надходитимуть щомісяця. З 1 жовтня 2022 року їх розмір збільшили з 450 до 900 грн за кожного переселенця. Наприклад, надавши житло родині з трьох людей, орендодавець отримуватиме на картку 2700 грн щомісяця. Виплати не обов’язково витрачати на комуналку, ними можна розпоряджатися на власний розсуд.
Подавати заявку на компенсацію потрібно заново щомісяця, але не пізніше, ніж за 5 днів до його закінчення. Для цього треба звернутися виконавчого комітету місцевої ради або до місцевого ЦНАПу (форма заяви довільна). У документі вказується кількість ВПО, яким ви надали житло; їхні прізвища, імена та по батькові; також додаються копії документів, що посвідчують їх особи; вказуються реквізити банківського рахунку для отримання виплати.Раніше Заборона розповідала про новий порядок отримання виплат для переселенців в Україні. Одним з варіантів оформлення соціальної допомоги для ВПО є державний застосунок Дія.
Читати більше новин в Telegram