В Україні порушення карантинних обмежень будуть фіксувати відеокамери: де й коли
- У Києві та Харкові (чи Дніпрі) встановлять камери для відстеження порушень карантинних обмежень.
- Ініціатором програми є ВООЗ, а МОЗ України її підтримало.
- Головний санлікар України завірив, що нова система не загрожуватиме персональним даним українців.
З 1 листопада 2021 року в Україні мають запрацювати спеціальні відеокамери для моніторингу рівня дотримання карантинних вимог. Запуск планується у торговельно-розважальних центрах (ТРЦ) двох найбільших міст — Києві та Харкові або Дніпрі.
Заборона розповідає про деталі майбутнього запуску відеокамер, які відстежуватимуть дотримання маскового режиму та соціальних дистанцій.
Навіщо в Україні встановлять карантинні камери
Про те, що в Україні планується встановлення спеціальних відеокамер для моніторингу стану ситуації з дотриманням протиепідеміологічних вимог, головний санітарний лікар України Ігор Кузін повідомив ще у вересні 2021 року. Тоді він заявив, що в торговельних центрах на рівні областей країни встановлять камери, які дозволять побачити, скільки людей не використовують маски, а також чи дотримуються вони соціальних дистанцій.
За словами Кузіна, встановлення камер є частиною пілотного дослідження, ініційованого Всесвітньою організацією охорони здоров’я (ВООЗ) і підтриманого Міністерством охорони здоров’я України. Завдяки встановленню відеокамер буде відбуватися деперсоналізована оцінка умовного відсотка дотримання протиепідеміологічних норм.
«Тобто в автоматичному режимі зчитується кількість людей, які проходять вздовж камери або зони її дії, і скільки з них у масках, скільки дотримуються дистанції. Зараз вже розроблені повні комплекти документів для проведення біоетичної експертизи та встановлення таких камер», — зазначає головний санлікар України.
Читати більше новин в TelegramЗапуск пілоту планується не раніше 1 листопада 2021 року у столиці України, а також у Харкові або Дніпрі.
Камери фіксуватимуть порушення карантину: яке покарання
Головний санітарний лікар окремо наголосив, що під час використання такої системи не буде проводитися будь-яка ідентифікація осіб, а також збереження персональних чи конфіденційних даних чи навіть самої плівки, на якій буде запис.
«М’яко кажучи, це пілот із відстеження загального відсотку протиепідеміологічних вимог. Але, водночас, для людей, які порушують протиепідеміологічні вимоги, діє відповідна стаття в адміністративному кодексі Україні і передбачене покарання, зокрема, за відсутність масок у закритому приміщенні», — пояснив Кузін.
Згідно з ч.2 ст. 44-3 Кодексу України про адміністративні правопорушення, за перебування в громадських будинках, спорудах, громадському транспорті під час дії карантину без вдягнутих засобів індивідуального захисту, зокрема респіраторів або захисних масок, що закривають ніс та рот, у тому числі виготовлених самостійно, передбачено накладення штрафу від десяти до п’ятнадцяти неоподаткованих мінімумів (170-255 грн).
Раніше Заборона розповідала про карантинні правила пасажирських перевезень в регіонах України з підвищеним рівнем епідеміологічної небезпеки з 21 жовтня 2021 року.
Читати більше новин в Telegram