'
Читаєте зараз
В Україні штучно знизили ціну на пальне. Скільки коштує бензин та ДП

В Україні штучно знизили ціну на пальне. Скільки коштує бензин та ДП

Markiian Oliiarnyk
  • В Україні скасували акциз на пальне та зменшили ставку податку.
  • Як наслідок, Мінекономіки України знизило середню вартість нафтопродуктів.
  • Під час війни пальне є одним з найважливіших стратегічних інструментів спротиву.

На українських АЗС знизяться ціни на бензин та дизельне пальне. Цьому сприяло скасування акцизу, зниження ПДВ з 20% до 7% та зменшення середньої вартості пального.

Заборона розповідає про те, скільки тепер коштуватиме бензин і дизельне паливо в Україні.


Ціна на пальне в Україні: березень 2022

В Україні тимчасове скасування акцизу на пальне та зниження ставки ПДВ до 7% з 20% дозволило зробити меншою середню вартість пального, від якої відштовхуються АЗС, коли встановлюють власні розцінки, повідомили у Міністерстві економіки України.

Так, середня ціна для бензину (А-92, А-95) тепер становить 28.87 гривень за літр (-10.1 грн), для дизельного пального — 32.05 грн/літр (7.9 гривень).

Однак залишаються власні націнки від АЗС,  втім, держава на період карантину (до 31 травня 2022 року мінімум) встановила максимальний допустимий рівень націнки на пальне, який можуть встановлювати АЗС: 5 грн/літр для бензину та 4.55 грн/літр для дизеля.

Читати більше новин в Telegram

Таким чином ціна на паливо може максимально становити 33.42 грн/літр за бензин і до 37.05 грн/літр за дизпаливо. При цьому брендове преміальне пальне не підпадає під контроль максимальної надбавки, а отже його ціна може бути вищою.

Раніше Заборона розповідала, як платити за комунальні послуги та кредити під час війни, що змінилося і які платежі скасували.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій