'
Читаєте зараз
В Україні стартапери можуть отримати 100 000 грн кредиту: умови позики

В Україні стартапери можуть отримати 100 000 грн кредиту: умови позики

Daniil Tsarevskyi
  • Мінісоцполітики перезапустило програму бізнес-кредитування.
  • В рамках ініціативи можна отримати 100 тисяч грн на відкриття власної справи.
  • За певних умов допомогу можна не повертати.

На кредит можуть розраховувати люди із малозабезпечених сімей, але тільки якщо вони відповідають додатковим критеріям. Серед іншого, для оформлення позики потрібно скласти бізнес-план.

Заборона розповідає про програму Мінсоцполітики.

«Рука допомоги»: що за програма

Міністерство соціальної політики України перезапустило програму «Рука допомоги» для людей із малозабезпечених сімей. Передбачається що ті, хто має обмежені фінансові можливості, може отримати кредит на запуск своєї справи.

Держава надає гроші на розвиток бізнесу в розмірі 100 000 грн (15 мінімальних зарплат). Кошти можна використати для придбання матеріалів, необхідних для розвитку справи: обладнання, меблі, техніка тощо. Кредит безвідсотковий і надається строком на 3 роки.

Допомогу мають право отримати безробітні, але працездатні люди. Обов’язкова умова: щоб претендувати на позику, необхідно бути зареєстрованим у центрі зайнятості.

Читати більше новин в Telegram

Кредит на бізнес: як отримати та повернути

Щоб отримати гроші, необхідно подати заяву про надання фінансової допомоги до центру зайнятості. До неї потрібно додати перелік документів: 

  • бізнес-план — розробляється самостійно або на курсах із підприємницької діяльності від Державної служби зайнятості;
  • довідку про несудимість;
  • витяг з Державного реєстру обтяжень рухомого майна;
  • інформацію з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (до можливості отримання відомостей із державних реєстрів).

Спеціальна комісія розгляне документи та надішле повідомлення про ухвалене рішення. У разі позитивної відповіді, підприємець має протягом 30 днів створити юридичну особу або зареєструватись як фізична особа-підприємець.

Щоб отримати допомогу, в центрі зайнятості необхідно пред’явити рахунок, квитанцію або накладну та договір із постачальником чи продавцем матеріалів та обладнання. В результаті держава надішле на його рахунок кошти. 

Повертати кредит дозволяється кількома способами та обов’язково з відрахуванням суми сплачених податків, зборів і ЄСВ:

  • однією сумою протягом 30 днів після закінчення строку в 3 роки з дати її отримання;
  • достроково, частинами відповідно до графіка, погодженого центром зайнятості.

Важливо! Позику можна не повертати, якщо сума сплачених податків, зборів та ЄСВ перевищила надану фінансову допомогу. Також звільняє від зобов’язань працевлаштування від двох людей із подібним статусом строком мінімум на два роки. 

Раніше Заборона розповідала про виплату від Естонської ради у справах біженців: на неї можуть претендувати жителі шести областей України.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій