'
Читаєте зараз
В Україні у 2024 році можна буде побачити місячне затемнення: як і де дивитися

В Україні у 2024 році можна буде побачити місячне затемнення: як і де дивитися

Daniil Tsarevskyi
  • Затемнення трапляється, коли Земля розташовується між Сонцем і Місяцем і кидає тінь на супутник.
  • Часткове затемнення відбудеться в ніч з 17 на 18 вересня.
  • В Європі у 2024 році можна буде побачити ще кілька яскравих космічних явищ.

Щоб побачити явище, не потрібні спеціальні прилади, а головною умовою є чисте небо, яке дозволить побачити Місяць. В іншому випадку, можна подивитись онлайн-трансляцію. 

Заборона розповідає про головну астрономічну подію 2024 року.

Часткове місячне затемнення в Україні: коли відбудеться

В Європі у 2024 році можна буде побачити кілька космічних явищ. Одне з найцікавіших — це місячне затемнення. Подібні спостерігаються, коли Земля розташовується між Сонцем і Місяцем. Вона відкидає тінь на природний супутник, частково або повністю приховуючи його.

Часткове місячне затемнення в Україні можна буде спостерігати в ніч з 17 на 18 вересня 2024 року, пише Time and Date.

Побачити затемнення можна буде неозброєним оком. Краще за все на нього полювати подалі від міських вогнів. Люди зможуть спостерігати явище у Південній та Північній Америці, Африці, Європі та частині Азії.

Читати більше новин в Telegram

Існує три типи місячних затемнень:

  • повне — тінь від Землі відкидається на всю місячну поверхню; 
  • часткове — лише частина Місяця входить у тінь Землі. Наскільки добре його видно, залежить від того, як розташовані Сонце, Земля та Місяць;
  • напівтіньове — слабка зовнішня частина земної тіні відкидається на місячну поверхню. Цей тип затемнення не такий видовищний, як два інших, і його важко побачити.

Все почнеться з напівтіньового затемнення 18 вересня о 3:41 за Києвом. Місяць почне входити у тінь Землі (часткове затемнення) — це станеться о 5:12. Загалом подія триватиме годину, а напівтіньове затемнення завершиться ще за півтори.

Як відбувається часткове місячне затемнення. Інфографіка: NASA

Важливо! Головним фактором є погода. Щоб побачити Місяць небо має бути чистим. У разі, якщо небо буде затягнутим, подію можна буде спостерігати онлайн

Астрономічні події 2024: що можна буде побачити в Європі

Видимість космічних явищ залежить від місця на Землі, в якому знаходиться глядач. Так, Америка у квітні 2024 року вже побачила повне сонячне затемнення. Проте на Європу також чекають астрономічні події.

У травні буде активний Метеорний потік Ета-Аквариди він досягне свого піка 6 травня, а простежити його можна буде до 28 числа. Хоча явище краще полювати у Південній півкулі, але і в Північній його буде видно. Очікувати на метеоритний потік необхідно перед світанком, а дивитись якомога ближче до горизонту.

З 17 липня по 24 серпня активним буде метеоритний дощ Персеїди. На піку можна побачити до 100 метеоритів на годину. Він припадатиме на 12-13 серпня. Щоб побачити явище, необхідно буде придивитись до сузірʼя Персея.

Раніше Заборона розповідала про використання штучного інтелекту в пошуці прибульців. В рамках проєкту Breakthrough Listen ШІ знайшов вісім сигналів, які не змогли побачити люди.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій