'
Читаєте зараз
В Україні відкривають пункти вакцинації в храмах. І навіть Московського патріархату

В Україні відкривають пункти вакцинації в храмах. І навіть Московського патріархату

Markiian Oliiarnyk
Церква і вакцинація в Україні
  • МОЗ України домовилося із Всеукраїнською радою церков щодо популяризації щеплень проти COVID-19..
  • На пункти вакцинації у своїх храмах погодилися чотири конфесії в Україні.
  • Московський патріархат теж у списку, хоча раніше розповсюджував фейки.

Міністерству охорони здоров’я України вдалося домовитися з представниками кількох конфесій в Україні про розташування пунктів для щеплення від COVID-19 в храмах і церквах. Серед тих, хто погодився є й Православна церква Московського патріархату, релігійники якої виступали проти вакцинації та карантинних обмежень.

Заборона розповідає, в яких храмах можна буде вакцинуватися в Україні та яку дезінформацію поширював Московський патріархат серед українських вірян.


МОЗ домовився про вакцинацію у храмах

МОЗ домовилося із Всеукраїнською радою церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) про відкриття нових пунктів щеплень від COVID-19 на базі храмів. З усіх конфесій в Україні першими погодилися розмістити платформи для вакцинації чотири, а саме:

  • Українська греко-католицька церква (УГКЦ);
  • Церква адвентистів сьомого дня;
  • Православна церква України (ПЦУ);
  • Українська православна церква Московського патріархату (УПЦ МП).
Члени ВРЦіРО, які є представниками різних конфесій України. Фото: Всеукраїнська рада церков і релігійних організацій

Міністр охорони здоров’я Віктор Ляшко під час брифінгу 16 листопада підкреслив, що пункти щеплення почали працювати у релігійних установах Києва, Одеси, Запоріжжя, Тернополя, Ужгорода і Чернівців. Наприклад, у Києві вакцинуватися з 10:00 до 17:00 можна у Патріаршому соборі воскресіння Христового, а у Запоріжжі — в Соборі святої трійці ПЦУ та у Свято-Покровському соборі УПЦ МП.

Актуальну інформацію про наявність тих чи інших вакцин проти COVID-19 у найближчому пункті щеплення можна дізнатися за допомогою телеграм-боту ДП «Медичні закупівлі України», а адреси та час роботи пунктів щеплень та центрів масової вакцинації — на спеціальному сайті.

Читати більше новин в Telegram

Московський патріархат виступав проти вакцинації

Релігійних представників саме УПЦ МП раніше викрили у розповсюдженні дезінформації щодо вакцинації серед вірян та проведенні мітингів проти щеплення від COVID-19. Згідно з результатами дослідження Центру протидії дезінформації Ради національної безпеки України, церква під будівлею Верховної Ради 19 жовтня 2021 року влаштувала мітинг проти вакцинації, називаючи її «гріхом» і «вбивством». 

Успенський собор Києво-печерської лаври — головний храм УПЦ МП. Фото: Fire-fly/Depositphotos

«Учасники мітингу принесли плакати з антивакцинаторськими гаслами: “Вакцинація вбиває”, “Ні медичним експериментам”, “Захистимо наших дітей”. Також, як вважають організатори та учасники, вакцинація — це гріх», — йдеться у дослідженні Центру протидії дезінформації.

Крім того, намісник Почаївської лаври митрополит Володимир, який також є вікарієм Київської митрополії УПЦ МП, публічно підтримав конспірологічну теорію про те, начебто вакцини містять «мікрочипи, які використовують технологію 5G» і про причетність до цього засновника компанії Microsoft Білла Гейтса.

Раніше Заборона розповідала про 1000 гривень, яку пообіцяв президент України Володимир Зеленський кожному в державі, хто пройшов повну вакцинацію від ковіду.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій