В Україні випробували реактивний дрон Bullet: чому такі БпЛА досі рідкість

Ilona Kivva
Автор:
  • Безпілотний авіаційний комплекс складається із станції управління та п’яти дронів літакового типу. 
  • Розробники провели тестування техніки у липні 2024. 
  • Під час демонстраційного польоту дрон розігнався до 130 км/год, але його максимальна швидкість може бути в рази вищою.

Детальна інформація про характеристики Bullet прихована, але відомо що безпілотник здатен перехоплювати не тільки розвідувальні й ударні дрони, а й навіть гелікоптери. Він є реактивним, що забезпечує потужність, однак супроводжується і низкою технічних проблем. Одна з головних — споживання великої кількості пального. 

Заборона розповідає про дрон-перехоплювач.

Безпілотник Bullet: які можливості

Українські розробники у липні 2024 року провели льотні випробування реактивного безпілотника Bullet. Дрон призначений для перехоплення ворожих ударних і розвідувальних безпілотників та гелікоптерів, пише Military Journal.

Під час демонстраційного польоту він розвинув швидкість близько 130 км/годин. Як зазначає Мілітарний, цього замало для перехоплення повітряних цілей. Однак, враховуючи застосування реактивного двигуна, реальна максимальна швидкість може бути в рази більшою.

На відео можна побачити, що для орієнтування у просторі безпілотник використовував камеру, схожу з тими, що використовуються у FPV-дронах.

Читати більше новин в Telegram

Це не просто дрон, а цілий комплекс. До його складу входить наземна станція управління та п’ять літаків. Вартість такого комплексу складає 5.8 млн грн ($140 000). 

Цікаво! В Україні вже були спроби створити реактивний дрон, але в широке застосування такі безпілотники не увійшли. Так, у червні 2024 року росіяни знайшли й показали невідомий український реактивний безпілотник. Вони припустили, що дрон має 20 кг бойову частину й рухається зі швидкістю 200-250 км/год, а його дальність становить 500 км. Однак ні назва, ні реальні характеристики досі невідомі.

Ймовірно, рідкість таких систем пов’язана з тим, що реактивні двигуни потребують великої кількості палива. Так, дрони з тайванським авіаційним реактивним двигуном Kingtech K-210G споживають 28 літрів керосину/годину.

А ось німецьким реактивним двигунам JetCat P400-PRO потрібно 1.4 л пального за хвилину польоту, якщо йдеться про повне навантаження дрона.

Раніше Заборона розповідала про таємничі українські безпілотники, які можуть літати на відстань до 1 000 км. За зовнішнім виглядом вони схожі на Bayraktar TB2, але опубліковані раніше фото вказують на те, що українська розробка має менший розмір.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій