Читаєте зараз
В Україні є проблеми з мобілізацією. У Міноборони відповіли на найчастіші скарги

В Україні є проблеми з мобілізацією. У Міноборони відповіли на найчастіші скарги

Markiian Oliiarnyk
  • У Міністерстві оборони України визнали, що через масштаби мобілізації виникають проблеми.
  • Найчастіше українці скаржаться на вибірковість мобілізації і короткі терміни підготовки перед відправленням до бойових частин.
  • У відомстві дали відповіді на найпоширеніші скарги.

В Україні стартувала друга хвиля мобілізації, під час якої залучають резервістів другої та третьої черг. Через збільшення кількості призовників почалися скарги на проблеми з мобілізацією: зокрема на вибірковий призов у західних областях та короткі терміни підготовки перед залученням до бойових дій.

Заборона розповідає про пояснення Міністерства оборони України щодо умов другої хвилі мобілізації.


Українці скаржаться на мобілізацію

Через повномасштабну війну проти російських окупантів в Україні продовжується загальна мобілізація військовозобов’язаних. В Міністерстві оборони визнали, що через великий потік людей виникають проблеми. 

«Враховуючи обсяги мобілізації, які доводиться зараз виконувати, дійсно можуть виникати організаційні проблеми, проблеми забезпечення. Проте робиться все можливе для їх вирішення, в тому числі завдяки вашому оперативному інформуванню», – заявила заступниця міністра оборони Ганна Маляр

Найчастіша скарга — на заході мобілізують першочергово внутрішніх переселенців, а не місцевих, а також на скорочені терміни підготовки перед початком бойових дій.

Читати більше новин в Telegram

В Міноборони України відповіли на скарги

Вибіркова мобілізація у західних областях

Це звинувачення заступниця міністра назвала необґрунтованим. Вона зазначила, що працівники Територіальних центрів комплектування та соціальної підготовки [колишні військкомати] просто фізично не можуть проводити вибіркову чи принципову мобілізацію через великий наплив добровольців.

«Є багато різноманітних відео, що показують неймовірну кількість людей, які добровільно прибувають до ТЦК та СП для виконання свого конституційного обов’язку із захисту суверенітету та територіальної цілісності України. Мобілізація проводиться на загальних підставах для всіх верств населення», – стверджує Маляр.

На передову відправляють людей без належної підготовки

Заступниця міністра оборони підтвердила, що підготовка рядового та сержантського складу відбувається в скорочені терміни і триває від семи до двадцяти діб в залежності від складності спеціальності.

«Втім, якщо вас без навичок володіння зброєю та підготовки направили на передній край, повідомте про це на телефони гарячої лінії. Для того, щоб оперативно розібратись і вжити заходів, потрібно назвати ПІБ мобілізованої особи та номер військової частини, в яку направили», – акцентувала вона. Дані про призов військовозобов’язаних, резервістів та залучення транспорту є секретними.

Раніше Заборона розповідала про те, що українська розвідка дізналася, як Росія використовує мобілізованих з ОРДЛО та що роблять з тілами загиблих.

Читати більше новин в Telegram

Сподобався матеріал?

Підтримай Заборону на Patreon, щоб ми могли випускати ще більше цікавих історій